kurs euro, notowania EURWtorkowa próba pokonania poziomu 4,34 zł na wykresie EURPLN okazała się nieudana, jednak kupujący nie dają za wygraną i w środę wykonują kolejne podejście pod ważny opór. Kurs euro zyskuje dzięki chwilowemu osłabieniu dolara amerykańskiego, które na niespełna kilkanaście godzin przed decyzją FOMC w sprawie stóp procentowych wywołała interwencja rynkowa banku centralnego.

  • Kurs euro drugi dzień z rzędu próbuje wybijać 4,34 zł, co jak na razie się nie udało
  • godzinie 09:00 za euro płacono 4,3365 zł
  • EURPLN porusza się pod ważną strefą oporu, która blokuje zmienność od początku września

„Fed skupił papiery skarbowe o wartości 53,2 mld USD. Dziś operacja zostanie powtórzona a jej maksymalna wartość to 75 mld USD” – komentował Bartosz Sawicki z TMS Brokers. Wywołało to osłabienie USDPLN, co automatycznie przełożyło się na próbę umocnienia EURPLN.

Kurs euro nadal bez rozwiązań. EURPLN pomiędzy młotem a kowadłem?

Notowania EURPLN z całą pewnością nie wykazują większej zmienności w ostatnich tygodniach. Od pierwszego tygodnia września i od czasu zejścia pod 4,34 zł, poruszają się niemal przyklejone do nowego oporu (od spodu) nie chcąc ani dynamiczniej spadać, ani silniej rosnąć. Wtorkowa i dzisiejsza reakcja na próbę wybicia oporu pokazuje, że w okolicy strefy zlokalizowanych musi być sporo zleceń blokujących dynamiczniejszą aprecjację.

kurs euro do złotego 18 wrz
Kurs euro nie potrafi pokonać 4,34 zł. Źródło: Tradingview.com

W trakcie środowej sesji rynek czeka na posiedzenie FOMC i decyzję w sprawie stóp procentowych. Z całą pewnością wpłynie to na większą zmienność dolara amerykańskiego (rynek spodziewa się spadków USD), co z kolei w ramach reakcji naczyń połączonych może przełożyć się na wzrosty eurozłotego. Decyzja zaplanowana jest na 20:00 czasu polskiego, a konferencja po posiedzeniu na 20:30 – weźmie w niej udział prezes FED, Jerome Powell.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here