Naga MarketsKurs euro do funta (EUR/GBP) prawdopodobnie wróci do 0,92 - prognozuje RabobankChociaż kurs euro do funta może jeszcze tracić w ciągu 6 miesięcy, to w trakcie nadchodzących tygodnia niepewność związana z Brexitem może pchnąć notowania EUR/GBP z powrotem w kierunku 0,92. Tak przynajmniej uważają analitycy Rabobank. Jak obecnie wygląda sytuacja techniczna na tej parze walutowej?

  • Korekta ostatniego impulsu wzrostowego na EUR/GBP skierowała notowania do wsparcia przy 0,91
  • Rabobank oczekuje odbicia do 0,92 w nadchodzących tygodniach
  • W perspektywie półrocznej kurs euro do funta może spaść do 0,89

Spadek EUR/GBP do 0,89 w ciągu pół roku

Na początku września byliśmy świadkami odbicia kursu euro do funta od kluczowego wsparcia blisko 0,8870. Silny impuls wzrostowy doprowadził do przełamania dwóch obszarów oporu i zatrzymał się tuż pod poziomem 0,9300.

Od tego czasu na parze walutowej EUR/GBP trwa korekta, w ramach której notowania osunęły się w okolice poziomu 0,9100.

– Funt zaliczy prawdopodobnie najgorszy miesiąc od października 2016 r. W stosunku do dolara, GBP osunął się o około 4,8 proc. od początku września. Ponieważ ruch ten został zaakcentowany przez szerokie odbicie wartości dolara, straty funta są nieco mniej szokujące w stosunku do euro (2,4 proc.). W ostatnich tygodniach na rynku wiele mówiło się o tym, czy funt szterling osiągnął „niedźwiedzi szczyt”. Biorąc pod uwagę ogromny stopień niepewności politycznej z jaką Wielka Brytania będzie musiała zmierzyć się w nadchodzących miesiącach, uznamy za nierozsądne wykluczenie perspektywy dalszych gwałtownych strat funta – wnioskują analitycy Rabobank.

– Naszym bazowy pogląd głosi, że niepewność związana z Brexitem prawdopodobnie popchnie EUR/GBP do 0,92 w nadchodzących tygodniach, po których spodziewamy się połowicznej poprawy tonu dla funta, co spowoduje ruch do 0,89 w perspektywie 6 miesięcy. Można jednak wyobrazić sobie scenariusz Brexitu bez umowy handlowej i kolejne pogorszenie sytuacji gospodarczej w Wielkiej Brytanii, co z kolei może doprowadzić zarówno do zwiększonej niezgody w rządzie Johnsona, jak i do ujemnych stóp procentowych Banku Anglii. Czynniki te mogą spowodować znaczny spadek wartości funta – kontynuował Rabobank.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Obecnie niedźwiedzie muszą się zmierzyć ze wsparciem przy 0,91 GBP, a kolejny istotny obszar znajduje się zaledwie 50-pipsów niżej. Potencjalny spadek do poziomu 0,89 GBP prognozowany przez Rabobank oznaczałby zniesienia niemal całego ostatniego impulsu wzrostowego.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here