Naga MarketsKurs euro pozostaje nad 1,13, kurs funta wybija kanał. Co zrobi dolar?Naruszone wczoraj ograniczenie 1,1335, stanowi teraz psychologiczną barierę wsparcia przed spadkami. O ile nerwowość na rynkach akcji może wspierać dolara i inne bezpieczne waluty, o tyle euro zdaje się trzymać dzięki nadziejom związanym ze zbliżającym się szczytem UE w piątek (posiedzenie EBC w czwartek będzie mieć mniejsze znaczenie).

Kurs euro (EUR/USD) – pozostajemy powyżej 1,1335

Niemniej, jeżeli dzisiaj giełdy nie powrócą do zwyżek, to raczej nie należy spodziewać się pobicia wczorajszego szczytu na EURUSD przy 1,1374.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny EURUSD

Kurs funta (GBP/USD) – mocne wybicie z kanału

Na tej parze walutowej mamy mocne wybicie z kanału wzrostowego rysowanego od początku lipca. Dzienne wskaźniki sugerują powrót do większych spadków i zakończenie korekcyjnego odbicia. Pretekstem może być nadal nierozwiązany problem Brexitu, oraz widoczna słabość brytyjskiej gospodarki w kontekście ryzyka związanego z drugą falą pandemii COVID-19.

Wykres dzienny GBPUSD

Kurs dolara nowozelandzkiego (NZD/USD) – skutki nieudanego wybicia czerwcowego szczytu

Notowania NZDUSD próbowały w zeszłym tygodniu wybić czerwcowe maksima przy 0,6582. Naruszenie było jednak nieznaczne (0,6599), a dodatkowo na dziennym wykresie w cenach zamknięcia nie udało się wyjść ponad ten poziom. Ten sygnał to słabość popytu, która teraz zaczyna być coraz bardziej widoczna. Wczorajsza czarna świeca może być sygnałem do wejścia w dłuższą korektę, co zresztą zaczynają pokazywać dzienne wskaźniki.

Wykres dzienny NZDUSD

Ważną publikacją będą dane nt. kwartalnej inflacji CPI publikowane w nocy ze środy na czwartek.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here