Naga MarketsKurs euro pozostaje nad 1,13, kurs funta wybija kanał. Co zrobi dolar?Naruszone wczoraj ograniczenie 1,1335, stanowi teraz psychologiczną barierę wsparcia przed spadkami. O ile nerwowość na rynkach akcji może wspierać dolara i inne bezpieczne waluty, o tyle euro zdaje się trzymać dzięki nadziejom związanym ze zbliżającym się szczytem UE w piątek (posiedzenie EBC w czwartek będzie mieć mniejsze znaczenie).

Kurs euro (EUR/USD) – pozostajemy powyżej 1,1335

Niemniej, jeżeli dzisiaj giełdy nie powrócą do zwyżek, to raczej nie należy spodziewać się pobicia wczorajszego szczytu na EURUSD przy 1,1374.

Wykres dzienny EURUSD

Kurs funta (GBP/USD) – mocne wybicie z kanału

Na tej parze walutowej mamy mocne wybicie z kanału wzrostowego rysowanego od początku lipca. Dzienne wskaźniki sugerują powrót do większych spadków i zakończenie korekcyjnego odbicia. Pretekstem może być nadal nierozwiązany problem Brexitu, oraz widoczna słabość brytyjskiej gospodarki w kontekście ryzyka związanego z drugą falą pandemii COVID-19.

Wykres dzienny GBPUSD

Kurs dolara nowozelandzkiego (NZD/USD) – skutki nieudanego wybicia czerwcowego szczytu

Notowania NZDUSD próbowały w zeszłym tygodniu wybić czerwcowe maksima przy 0,6582. Naruszenie było jednak nieznaczne (0,6599), a dodatkowo na dziennym wykresie w cenach zamknięcia nie udało się wyjść ponad ten poziom. Ten sygnał to słabość popytu, która teraz zaczyna być coraz bardziej widoczna. Wczorajsza czarna świeca może być sygnałem do wejścia w dłuższą korektę, co zresztą zaczynają pokazywać dzienne wskaźniki.

Wykres dzienny NZDUSD

Ważną publikacją będą dane nt. kwartalnej inflacji CPI publikowane w nocy ze środy na czwartek.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here