Naga Markets



Kurs euro powyżej szczytu z 2017 roku. Sytuacja na NZD/USD i EUR/USDW schemacie rynków wiele się nie zmieniło – nadal dominuje schemat risk-on premiujący rajd św. Mikołaja na wielu aktywach z oczywistym pominięciem bezpiecznych przystani, do których zalicza się też dolar. Nad amerykańską walutą wisi też perspektywa nacisków nowej administracji USA na zwiększanie wydatków, co jednocześnie może powodować, że FED stanie się zakładnikiem niskich stóp procentowych, gigantycznego zadłużenia USA i utrzymującej się presji z Wall Street na podtrzymanie koniunktury w 2021 r., chociaż można odnieść wrażenie, że spodziewane post-pandemiczne ożywienie jest dyskontowane już od dłuższego czasu.

Dzisiaj w kalendarzu mamy dane z amerykańskiego rynku pracy. W ostatnich dniach rozczarował ADP, ale już z odczytów ISM popłynęły mieszane sygnały, a pozytywnie wypadły wczorajsze dane tygodniowe. Rynek spodziewa się spowolnienia w dzisiejszych danych Departamentu Pracy – do 475 tys. etatów w sektorze pozarolniczym z 638 tys. przed miesiącem. Słabsze dane nie muszą jednak oznaczać problemów dla rynku. Według ostatnich doniesień rośnie konsensus, co do przyjęcia przez Kongres pakietu fiskalnego, a poza tym 16 grudnia jest posiedzenie FED i przecież zaraz będą masowe szczepienia…

Te artykuły również Cię zainteresują




Kurs dolara nowozelandzkiego: NZD/USD – zalążek korekty?

Dzisiejsza czarna świeca w połączeniu z wczorajszą świecą doji i spadkiem poniżej wtorkowego szczytu przy 0,7067 może stwarzać pretekst do korekty ostatnich wzrostów kiwi. Sprzyjać temu mogą też mocno wykupione dzienne oscylatory, chociaż nie ma tu mocnych dywergencji, co sugeruje, że nie możemy mówić o jakimś większym odwróceniu trendu, a tylko o korekcie w postaci ruchu powrotnego do mocnych wsparć wokół 0,6970 (dawne szczyty z grudnia 2018 r.).

Wykres dzienny NZDUSD

Kurs euro: EUR/USD – powyżej szczytu z 2017 r.

Zwyżki EURUSD sprawiły, że znaleźliśmy się ponad szczytem z września 2017 r. przy 1,2092, co powoduje, że technicznie notowania mają wolną przestrzeń w rejon szczytów z I kwartału 2018 r. przy 1,2450-1,2550. Trudno jest jednak ocenić, na ile taki ruch byłby możliwy w ciągu kilkunastu dni bez większej korekty, zwłaszcza, że 10 grudnia mamy posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego, na którym mogą (choć wcale nie muszą) pojawić się krytyczne słowa nt. siły euro – albo tylko na konferencji prasowej Christine Lagarde, albo też w treści komunikatu.

Wykres dzienny EURUSD

Dzisiaj uwagę zwracają dane z amerykańskiego rynku pracy o godz. 14:30, choć ich interpretacja nie jest łatwa. Bo teoretycznie słabe dane zwiększą presję na FED (posiedzenie 16 grudnia), chociaż bardziej adresatem powinni być politycy (pakiet fiskalny).



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here