kurs euro, notowania EURKurs euro rośnie i nie może się zatrzymać. Notowania wspólnej waluty zyskały na przestrzeni trzech ostatnich tygodni już ponad 2,6%, co oznacza, że euro podrożało w tym czasie o ponad 11 groszy. Tak znacznej aprecjacji kursu euro nie było od czerwca 2018 r.


Kurs euro pokonuje kolejną barierę!
Podrożał o ponad 11 gr. w ciągu zaledwie 3 tygodni

Spoglądając na notowania pary walutowej EURPLN zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów rynek pokonał aż trzy techniczne, horyzontalne poziomy oporu znajdujące się kolejno w rejonie 4,2730 zł, 4,3050 oraz 4,34 zł. To właśnie pokonanie tego ostatniego budzi obecnie największe kontrowersje. Okazuje się bowiem, że kurs euro nie był powyżej tego poziomu od pierwszej połowy lipca 2018 roku.

Kurs euro zyskuje najszybciej od czerwca 2018 r. 
Kurs euro zyskuje najszybciej od czerwca 2018 r.

Kurs euro zyskuje najszybciej od czerwca 2018 r. 

Warto także zwrócić uwagę, że tak znacznej aprecjacji wspólnej waluty nie obserwowaliśmy od 14 miesięcy tj. od czerwca 2018 roku.

Z czysto technicznego punktu widzenia, wybicie powyżej ostatnio pokonanego oporu tj. bariery 4,34 zł sprawiło, że jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet wzrostu kursu euro w rejon ubiegłorocznych szczytów tj. powyżej 4,40 zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKursy walut NBP na środę, 14 sierpnia br. Kurs euro, kurs dolara i kurs funta silnie w górę. Frank ze skromnym zyskiem
Następny artykułKurs franka (CHF) będzie drogi. Frankowicze pod presją?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here