Naga MarketsKurs euro powyżej 1,21 USD. Lagarde (EBC) uważa, że jest zbyt wcześnie na debatę o zakończeniu PEPP
Christine Lagarde, szefowa EBC

Kurs euro odreagowuje częściowo piątkową wyprzedaż, która skierowała parę walutową EUR/USD do nowego dołka. Szefowa EBC Christine Lagarde mówiła w wywiadzie dla Politico, co jest niezbędne, by zacząć debatę nad ograniczaniem nadzwyczajnego wsparcia, które zostało uruchomione przez pandemię Covid-19.

Silne i trwałe ożywienie strefy euro kluczowym czynnikiem

Gospodarka strefy euro znajduje się w punkcie zwrotnym, ale jej ożywienie musi być silne i trwałe, zanim Europejski Bank Centralny będzie mógł debatować nad odzyskaniem wsparcia w sytuacjach nadzwyczajnych, powiedziała w wywiadzie dla Politico prezes EBC Christine Lagarde.Zgodnie z oczekiwaniami rynkowymi, Europejski Bank Centralny (EBC) utrzymał w miniony czwartek stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Bank nie zmienił także skali prowadzonych przez siebie programów skupu obligacji

— Nie sugeruję, że pandemiczny program skupu aktywów (PEPP) zakończy się 31 marca. Mamy dużą elastyczność, ale pod względem perspektyw gospodarczych zmierzamy we właściwym kierunku – powiedziała Lagarde w poniedziałek. 

Szefowa EBC powiedziała, że jest zbyt wcześnie na dyskusję o likwidacji PEPP wartego 1,85 bln euro. Program ma potrwać co najmniej do 31 marca lub do zakończenia kryzysowej fazy pandemii.

— Jesteśmy w punkcie zwrotnym, w którym pamiętając o wariantach alternatywnych (wirusa), jesteśmy na ścieżce ożywienia, zmierzając mocno w kierunku powrotu do poziomu sprzed Covid-19 – dodała Lagarde.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Kurs euro powyżej 1,21 USD

Kurs euro w relacji do dolara amerykańskiego skutecznie przetestował w piątek strefę konfluencji oporu. Mowa tu o horyzontalnym poziomie 1,2170 USD oraz 20-dniowej średniej (środkowa wstęga Bollingera).

W rezultacie para walutowa EUR/USD wyznaczyła nowy niższy dołek, a zamknięcie piątkowej sesji miało miejsce tuż nad dolnym pasmem Bollinger Bands. Dziś notowania pozostają w zakresie piątkowej sesji.

Wybicie w dół ubiegłotygodniowych minimów otwierałoby drogę spadkom w kierunku kluczowej strefy wsparcia przy 1,1990 – 1,2000 USD. Ta z kolei zbiega się obecnie z 200-dniową średnią, która może dodatkowo działać jako wsparcie dynamiczne. Opór nadal stanowi 20-dniowa średnia.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs alior | kurs comarch | pzu notowania | rekomendacje gpw | sp500 | notowania amrest | notowania lpp |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here