Naga MarketsKurs euro powyżej 1,2050 USD. Europejskie PMI sprzyjają wspólnej walucieKurs euro umacnia się w piątek po pozytywnych publikacjach szacunkowych wartości indeksu PMI dla stery euro. Za oceanem obserwujemy natomiast mieszane nastroje rynkowe, do których przyczynił się prezydent USA Joe Biden ze swoimi planami podatkowymi. Podczas dzisiejszej sesji możemy się jeszcze spodziewać publikacji PMI ze Stanów Zjednoczonych.

  • Przemysłowy PMI (wst.) dla strefy euro wyniósł w kwietniu 63,3
  • PMI dla usług w eurozonie uplasował się na poziomie 50,3
  • Notowania EUR/USD wzrosły ponad poziom 1,2050 USD

PMI ze strefy euro pozytywnie zaskoczył rynki

Przemysłowy PMI w strefie euro wyniósł w kwietniu 63,3 wobec oczekiwanych 62,0. Indeks PMI dla usług wzrósł natomiast do 50,3 w kwietniu w porównaniu z oczekiwanymi 49,1.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najnowsze badanie IHS Markit pokazało zatem, że aktywność sektora produkcyjnego w strefie euro poprawiła się znacznie powyżej oczekiwań w raportowanym miesiącu.

W trakcie miesiąca, gdzie środki mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa zostały zaostrzone w obliczu kolejnych fal infekcji, gospodarka strefy euro wykazała się zachęcającą siłą – skomentował Chris Williamson z IHS Markit.

– Chociaż sektor usług nadal był mocno dotknięty przez lockdown, powrócił do wzrostu, gdy firmy dostosowują się do życia z wirusem i przygotowują się na lepsze czasy – dodał Williamson.

Kurs euro uwięziony między wsparciem i oporem

Notowania euro w relacji do dolara amerykańskiego testowały wczoraj wsparcie na okrągłym poziomie 1,20 USD jak i dynamiczny opór w postaci 100-dniowej średniej, który wcześniej również sprawdzał się w roli wsparcia.

Na koniec dnia kurs pary walutowej EUR/USD pozostał w zakresie między tymi dwoma poziomami nie przynosząc rozstrzygnięcia, co do dalszego kierunku ruchu.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Dzisiejszy wzrost o 0,35 proc. daje szanse na wybicie w górę, ale na rezultat przyjdzie nam poczekać do zamknięcia dnia. Kontynuacja wzrostów otwierałaby drogę do oporu przy 1,2170. Z kolei w przypadku wybicia w dół, cena mogłaby się wesprzeć na 200-dniowej średniej.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowanie jsw | pgnig akcje cena | kurs dolars | kurs funta szterlinga | ceny ropy wti | forum gieldowe |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here