Odwrócenie awersji do ryzyka na początku nowego tygodnia spowodowało, że kurs euro odbija do złotówki i po teście poziomów poniżej 4,32 zł, powraca nad poziom 4,33 zł i do strefy oporu, w której znajdował się jeszcze w zeszłym tygodniu. W szerszej perspektywie sytuacja techniczna nie ulega jednak zmianie i notowania EURPLN nadal konsolidują w relatywnie wąskim kanale zmienności.

  • Kurs euro o godzinie 08:30 wynosił 4,3313 zł
  • EURPLN odbija na początku tygodnia w związku ze wzrostem awersji do ryzyka na światowych rynkach
  • Złoty chwilowo zatrzymuje swoje wzrosty do głównych walut, w tym do waluty strefy euro

Złotówka koryguje po ostatnich wzrostach? EURPLN z delikatnym odbiciem

Notowania EURPLN od szczytów rysowanych tuż pod 4,40 zł, traciły w ostatnich tygodniach około 8 groszy, co wymagało rozrysowania korekty. W efekcie złotówka chwilowo zatrzymuje swoje wzrosty, jeżeli jednak napięcia geopolityczne znowu ucichną, powrót do aprecjacji nie powinien być problemem. Szczególnie, że główne wsparcia EURPLN znajdują się niżej i wyznacza je strefa 4,31-4,30 zł, gdzie cena ostatni raz znajdowała się na początku sierpnia.

kurs euro do złotego 17 wrz
Euro koryguje, powinno jednak powrócić do spadków. Kurs EURPLN D1

O tym, że za wzrostami EURPLN nie stoi siła euro, tylko gorsze nastawienie inwestorów do walut wschodzących sugeruje między innymi para walutowa EURUSD. Kurs euro do dolara tracił w poniedziałek najsilniej od dwóch tygodni i powracał w okolice ważnego wsparcia 1,10 USD.

– Podczas obrotu w Azji eurodolar nieznacznie odbija, osiągając 1,10129 USD. Inwestorzy pozycjonują się pod jutrzejszy FED oraz czekają na dalszy rozwój wypadków (Trump zapowiedział działania militarne wobec Iranu jeżeli Arabia Saudyjska ustali, iż stamtąd przyleciały drony) – komentuje Konrad Ryczko z Domu Maklerskiego BOŚ.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here