Kurs funta jest najtańszy do polskiego złotego od niemal roku, ponownie silnie tracąc we wtorek. Na pozostałych parach walutowych ze złotym sytuacja jest zdecydowanie stabilniejsza – kurs euro odbija od 4,255 zł, frank nie potrafi poradzić sobie z 3,84 zł, a kurs dolara umacnia się trzecią sesję z rzędu.

Kursy walut w skrócie:

  • Dolar powraca w środę nad poziom 3,80 zł
  • Euro odbija od pułapu 4,255 zł
  • Frank nie potrafi poradzić sobie z 3,85 zł, utknął w wąskiej konsolidacji
  • Kurs funta najniżej od sierpnia 2018 roku

Aktualne kursy walut do złotego, aktualizacja godzina 15:00

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2626 Euro
USDPLN 3,8017 dolar
GBPPLN 4,7163 funt
CHFPLN 3,8433 frank

Kurs dolara nadal silny. USD/PLN powraca nad 3,80 zł

Dolar amerykański na światowych rynkach umacnia się kolejną sesję z rzędu, co widać również do polskiej złotówki. USD/PLN na początku tygodnia testował lokalne minima poniżej 3,78 zł, natomiast w środowe przedpołudnie powraca nad istotny poziom oporu 3,80 zł. Jeżeli poziom zostałby trwale wybity, wtedy kurs dolara otworzy sobie drogę do lipcowych maksimów, pokrywających się ze szczytami z drugiej połowy czerwca na wysokości 3,8141 zł (poziom to jednocześnie dołki majowe).

kurs dolara 17 lipca
Kurs dolara pozostaje mocny kolejną sesję z rzędu

Kurs euro odbija od 4,255 zł. EUR/PLN koryguje w środę

W momencie gdy dolar kontynuuje wzrosty, kurs euro rozpoczyna korektę po dwóch dniach spadków. Poziomem, który przynajmniej chwilowo zatrzymał deprecjację okazał się być 4,255 zł, na który notowania reagowały również w pierwszej połowie czerwca. Nie zmienia to jednak faktu, że EUR/PLN nadal konsoliduje i dopiero wybicie 4,27 zł (minima z kwietnia i lipcowe szczyty) pozwoli zdjąć część presji podażowej i kontynuować umocnienie.

kurs euro 17 lipca
Kurs euro odbija do złotego w środę

3,84 zł na CHF/PLN wybite, jednak co dalej. Kurs franka się zatrzymał

Wydawać się mogło, że gdy kurs franka wreszcie pokona poziom 3,84 zł, to otworzy sobie drogę do testu górnego ograniczenia niemal rocznej konsolidacji. Jednak zamiast tego, CHF/PLN nie potrafi pokonać 3,85 zł, gdzie wypadały lokalne maksima z czerwca. Szwajcarska waluta ugrzęzła więc w jednogroszowym przedziale zmienności i jak na razie nic nie wskazuje, że sytuacja ulegnie zmianie. Zbyt długie niezdecydowanie może wpływać jednak na niekorzyść franka, o czym świadczyło między innymi chwilowe wybicie tego samego oporu pod koniec marca.

Kurs franka 17 lipca
kurs franka ugrzązł w wąskiej konsolidacji

Kurs funta nie był tak nisko od sierpnia 2018. GBP/PLN pogłębia spadki

Notowania brytyjskiej waluty we wtorek wybijały tegoroczne minima, pogłębiając je w środę i schodząc poniżej 4,71 zł. Jest to najniższy poziom dla GBP/PLN od sierpnia ubiegłego roku, utwierdzający inwestorów w przekonaniu, że kurs funta nie ma w najbliższej przyszłości szans na wyraźniejszą aprecjację i że presja podażowa będzie się nadal utrzymywała.

funt 17 lipca
Kurs funta dawno nie był tak tani

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here