Naga MarketsKurs euro potanieje do końca roku? ING prognozuje na EUR/PLN poziom 4,40 złKurs euro w relacji do złotego oscyluje dziś w okolicach poziomu 4,57 zł. Analitycy ING uważają jednak, że polski złoty zacznie zyskiwać w stosunku do wspólnej waluty. Do końca roku para walutowa EUR/PLN ma się osunąć do poziomu 4,40 zł, który ostatnio obserwowaliśmy we wrześniu ubiegłego roku.

Kurs euro-złoty ze wsparciem przy 4,54 zł  

Według ING, polski złoty zbliża się do znacznego niedowartościowania. Uważają zatem, że potencjał wzrostu notowań pary walutowej EUR/PLN jest ograniczony (4,60 – 4,63 zł).— W przeciwieństwie do innych przeciwieństwie do innych banków centralnych Europy Środkowo-Wschodniej, NBP jeszcze nie rozpoczął cyklu zacieśniania, więc EUR/PLN powinien znaleźć solidne krótkoterminowe wsparcie w okolicach 4,54 zł – oczekuje ING.

Analitycy są zdania, że wpływ czwartej fali pandemii koronawirusa w Polsce będzie ograniczony. Z kolei RPP skłoni się ku podwyżkom stóp procentowych z uwagi na wysoką inflacje, która okazuje się raczej trwała niż tymczasowa.

— Lokalny przemysł jest zróżnicowany i mniej narażony na zakłócenia łańcucha dostaw. Ponadto, solidny wskaźnik szczepień (zbliżony do średniej UE) powinien zapobiec znaczącym ograniczeniom – uważa ING.

fpmarkets

Prognoza ING dla pary walutowej EUR/PLN wskazuje na ruch w kierunku 4,40 zł najpóźniej w ostatnim kwartale br. Różni się zatem od oczekiwań rynkowych, które na koniec roku sugerują osiągnięcie poziomu 4,58 zł.

invest

Z perspektywy technicznej wykresu dziennego, kurs euro do złotego od miesiąca pozostaje w zakresie między 4,54 zł a 4,60 zł. Dodatkowe wsparcie od dołu zapewnia kanał średnich ze 100 oraz 200 dni.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator giełda | kurs dolara prognozy 2020 | pgnig wykres | cena bitcoina | selvita akcje kupno | aktualny kurs liry tureckiej | kurs funt |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here