Poniedziałkowa sesja w przypadku notowań EURPLN przyniosła test najniższych poziomów od początku lipca. Co prawda kurs euro próbuje odbijać we wtorek, i przed 15:00 przebija opór 4,25 zł, to cały czas znajduje się w niedużej odległości od lokalnych minimów. Odwróceniem podażowej presji mogłoby być jedynie ponowne przetestowanie 4,27 zł i wybicie technicznego oporu wzmacnianego dodatkowo przez średnią ruchomą z 50 ostatnich sesji.

  • Kurs euro powraca nad 4,25 zł
  • Odwróceniem negatywnej tendencji EURPLN mogłoby być wybicie górnej bandy konsolidacji na 4,27 zł
  • Po drodze notowania euro będą musiały pokonać jeszcze 50 EMA

Kurs euro znalazł się pod presją. Co zrobi EURPLN?

Od majowych szczytów na 4,31 zł do lipcowych dołków, kurs euro tracił niemal 2%. Pomimo chwilowej korekty wzrostowej, która zatrzymała się na 4,27 zł, EURPLN dynamicznie zawrócił i znowu zmierza do dolnego ograniczenia obecnej konsolidacji, która rysowana jest od pierwszej połowy czerwca:

Kurs euro na wykresie dziennym. EURPLN stopniowo się osuwa
Kurs euro na wykresie dziennym. EURPLN stopniowo się osuwa

Scenariusze krótkoterminowe zakładają obecnie kontynuację spadków eurozłotego i ewentualną korektę na wysokości lipcowych dołków.

Euro słabe również do dolara amerykańskiego

Spadki EURPLN nie powinny dziwić, szczególnie w obliczu sytuacji technicznej na eurodolarze. Para walutowa EURUSD osuwa się dynamicznie drugą sesję z rzędu, notowania spadają poniżej poziomu 1,12 USD i meldują się najniżej od drugiej połowy czerwca, zbliżając do ważnej strefy wsparcia.

Dolarowi pomaga skromny wzrost rentowności obligacji skarbowych USA – dziesięcioletnie oprocentowanie od wczoraj wzrosło o 2 pb do 2,05 proc. Poza tym w umocnieniu dolara nie widać wyraźnego powodu. EUR/USD osunął się pod 1,12, a USD/JPY podskoczył do 108,16″ – twierdzi Konrad Białas z TMS Brokers.

W momencie gdy presja na EURUSD będzie się nadal utrzymywać, wtedy notowania EURPLN również powinny tracić. Spadki na głównej parze walutowej może zatrzymać natomiast powrót nad 1,12 USD, a potem wybicie lokalnych maksimów pod 1,128.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here