Naga MarketsKurs euro poniżej 1,20 USD. Posiedzenie EBC już w tym tygodniuDecydenci Europejskiego Banku Centralnego (EBC) spotkają się w tym tygodniu, by zakomunikować, jak dalej ma wyglądać polityka pieniężna. Istotne znaczenie w komunikatach banku może mieć wzrost inflacji, rentowności obligacji oraz realne stopy procentowe. Kurs euro (EUR/USD) pozostaje pod oporem przy 1,1990 – 1,2000.

  • Analitycy ING nie spodziewają się przełomowych decyzji na najbliższym posiedzeniu EBC
  • Decydenci dopiero w czerwcu mogą przedstawić konkretniejsze informacje
  • Notowania euro pozostają o poranku w okolicach otwarcia

Posiedzenie EBC bez ekscytacji?

Analitycy ING zwracają uwagę, że od marcowego posiedzenia EBC nie napłynęło zbyt wiele wiadomości dotyczących wzrostu gospodarczego, a funkcja reakcji jest już ustalona. W zwiąż z tym zbliżające się posiedzenie powinno być mało ekscytujące.

Te artykuły również Cię zainteresują
Więcej informacji można się będzie prawdopodobnie spodziewać na posiedzeniu w czerwcu. Wtedy bowiem strefa euro może już zostać ponownie otwarta, pojawią się nowe projekcje, a EBC ponownie oceni tempo skupu aktywów.

– Jeśli pozytywny i optymistyczny scenariusz szczepień i ekonomiczny rozegra się latem, pojawią się wezwania do planowanego zakończenia pandemicznego programu zakupów awaryjnych w marcu 2022 r. W zamian moglibyśmy zobaczyć, jak EBC zintensyfikuje tradycyjny program skupu aktywów. Złagodzenie tej rotacji w zakupach aktywów przy jednoczesnym zmniejszeniu miesięcznego tempa nie będzie łatwe, ponieważ obawy o tzw. “taper tantrum” mogą łatwo powrócić – uważa ING.

Reale stopy procentowe stały się kluczową miarą służącą do oceny tego, jak sprzyjająca jest polityka pieniężna. ING zwraca uwagę, że ich znaczenie rozciąga się nie tylko na ekonomię i politykę EBC, ale także na apetyt na ryzyko na rynkach finansowych.

Kurs euro przed ważnym oporem

Notowania euro w relacji do dolara amerykańskiego zyskały w ubiegłym tygodniu 0,71 proc. Był to drugi tydzień wzrostów z rzędu na parze walutowej EUR/USD.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Obecnie kurs pozostaje w okolicach kluczowego obszaru oporu przy 1,1990 – 1,2000. Wybicie w górę otwierałoby drogę w kierunku 1,2170.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin gpw | nasdq | dax prognoza | co to blik | jsw giełda | pgnig cena akcji |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here