Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) w 2021 r. zdaniem analityków największych bankówNotowania euro w relacji do złotego zyskały w ubiegłym roku 7,24 proc. Para walutowa EUR/PLN zamknęła się 31 grudnia 2020 roku w okolicach poziomu 4,5622 zł. Większość banków spodziewa się, że euro nie utrzyma tego poziomu w I kw. 2021 roku. Co więcej, polski złoty ma zyskiwać także na koniec roku. Jednakże, kilka banków widzi to nieco inaczej.

  • Początek roku notowania euro do złotego mogą spędzić w 10-groszowym zakresie
  • Większość analityków prognozuje osłabienie EUR/PLN do końca 2021 roku
  • HSBC i Commerzbank uważają natomiast, że euro wzrośnie do 4,60 zł

Kurs euro w ograniczonym zakresie na początku roku

W pierwszym kwartale 2021 roku, analitycy oczekują, że kurs pary walutowej EUR/PLN pozostanie w zakresie między 4,40 a 4,50 zł. Jedynie Goldman Sachs i Commerzbank są bardziej byczo nastawione wobec euro i celują w poziom 4,55 zł w marcu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Do banków obstających przy dolnej graniczy zakresu (4,40 zł) możemy zaliczyć:

  • Danske Bank
  • Royal Bank of Canada
  • Barclays
  • MUFG
  • BofA
  • UniCredit
  • Credit Agricole

Notowania złotego umocnią się w stosunku do euro na koniec 2021 r.

Większość analityków prognozuje, że polski złoty umocni się w stosunku do euro w IV kw. 2021 roku. Najśmielszą prognozę zaprezentował Royal Bank of Canada oraz SEB, który spodziewa się spadku notowań EUR/PLN do poziomu 4,25 zł.

Ostatni raz euro było tak tanie w lutym 2020 roku, tuż przed wystrzałem w górę, który napędziła pandemia koronawirusa. Jednak nie wszyscy faworyzują spadki euro wraz ze zbliżaniem się końca obecnego roku.

Analitycy HSBC oraz Commerzbanku oczekują, że kurs euro zakończy 2021 rok na poziomie 4,60 zł.Właśnie ten poziom na parze walutowej EUR/PLN został skutecznie przetestowany podczas ostatniej sesji 2020 roku.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) - wykres tygodniowy

fpmarkets

Presja spadkowa będzie dominować na EUR/PLN w 2020 roku – Rabobank

W prognozie opublikowanej pod koniec listopada 2020 r., Rabobank zakładał, że euro do złotego w perspektywie 12-miesięcznej osunie się do 4,30 zł.

– Prezydent elekt Joe Biden powstrzyma się od eskalacji napięć handlowych z Chinami i UE. Byłoby to korzystne dla handlu światowego i dla Polski jako jednego z największych producentów w UE – wnioskowali analitycy Rabobank.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here