Naga MarketsKurs euro pokonuje poziom 1,0850 USD. Dolar traci w poniedziałekApetyt na ryzyko wzmacnia się w poniedziałek na fali lepszych informacji z frontu walki z koronawirusem. Bank Japonii rozszerzył skup aktywów. Giełdy w Azji rosną; na FX zyskują AUD i NZD. Ropa WTI zaczyna tydzień spadkiem o ponad 10 proc.

Kurs dolara australijskiego oraz nowozelandzkiego liderem sesji

  • Rynki za dobrą monetę przyjmują brak negatywnych informacji z weekendu w temacie rozwoju pandemii COVID-19, za to wzmacnia się dyskusja o stopniowym otwieraniu gospodarek.
  • Bloomberg podał, że Queensland złagodzi ograniczenia dotyczące przebywania w domu od 1 maja, podczas gdy Australia Zachodnia od poniedziałku pozwoli na zgromadzenia do 10 osób. AUD jest , które wydają się ponad 1,3 proc. wyżej względem USD – 0,6460. NZD także korzysta i rośnie o 0,9 proc. do 0,6070. Od dziś w Nowej Zelandii zaczynają obowiązywać złagodzenia zapowiedziane w ubiegłym tygodniu.
  • Bank Japonii utrzymał główną stopę procentową bez zmian (-0,1 proc.) oraz cel dla rentowności obligacji 10-letnich (0 proc.). Bank przystępuje do nielimitowanego skupu obligacji skarbowych, usuwając wcześniejsze ograniczenie 80 bln JPY rocznie. BoJ zwiększa do 20 bln JPY z 7,4 bln JPY wielkość rocznego skupu papierów komercyjnych i obligacji korporacyjnych. Rozszerzono listę instrumentów i instytucji dopuszczonych do zapoczątkowanego w marcu programu wsparcia płynności.
  • Decyzja była zbliżona do oczekiwań i nie przyniosła większej reakcji na JPY. USD/JPY obniżył się do 107,25 na generalnej słabości dolara.
  • EUR/USD jest nieco wyżej pod 1,0850. Lekko pozytywnym impulsem jest decyzja agencji S&P o utrzymaniu ratingu Włoch na BBB choć z perspektywą negatywną.
  • Agencja S&P utrzymała rating Wielkiej Brytanii na AA. GBP/USD wspina się na 1,2450.
  • Na rynku akcji obserwujemy wyraźne wzrosty. Japoński Nikkei225rośnie o 2,8 proc., a Hang Seng zyskuje 2 proc. Futures na S&P500 jest wyżej o 1 proc. Kontrakt na DAX rośnie o 1,7 proc.
  • Ropa naftowa WTI w kontrakcie czerwcowym dołuje o 11 proc. do 15 USD/b przy powrocie obaw o braki miejsca do magazynowania surowca.

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here