Kurs euro w stosunku do kursu dolara amerykańskiego oscyluje wokół poziomu 1,12400 USD podczas czwartkowej sesji handlowej. Para EUR/USD przebija strefę oporu praktycznie bez większego problemu – generując podczas wczesnych godzin handlowych sygnał pro-wzrostowy. Inwestorzy walutowi mają w tym momencie okazję do przyglądania się parze w kontekście wyszukiwania dalszych sygnałów zakupowych, które powinny pojawić się zaraz po wejściu sesji europejskiej. Celem dla pary EUR/USD może okazać się obecnie poziom potrójnego szczytu – czyli strefy 1,12800 USD. Spójrzmy zatem na wykres pary z perspektywy interwału czasowego H1.


Kurs euro przedziera się przez lokalny opór – para EUR/USD na wykresie H1

Dzisiejsza sesja handlowa może okazać się być kluczową w kontekście dalszych podejść dla pary EUR/USD. Wczorajsze dane znacznie osłabiły kurs amerykańskiego dolara – na rzecz kursu euro, co widoczne jest poprzez wyraźną świecę wybijającą poziom oporu znajdujący się na poziomie 1,12315 USD. W tym momencie strefa ta jest układem wspierającym dalsze wzrosty, dlatego warto potraktować ją jako klasyczne wsparcie podczas dzisiejszej sesji.

Dlatego też, oczekuje się, że strefa ta wygeneruje kolejne podejścia na parze EUR/USD, gdzie całościową strefa docelową dla pozycji długich będzie strefa 1,12800 USD. Poziom ten oddalony jest od obecnej ceny o około 40 pipsów, jednak jeśli para podtrzyma wczorajszy sentyment – wówczas cel ten powinien zostać osiągnięty jeszcze podczas czwartkowej sesji handlowej. Stop loss – czyli pozycja obronna dla takiego scenariusza musiałaby znajdować się w okolicach poziomu 1,12200 USD – nie głębiej, ponieważ naruszenie tej struktury automatycznie będzie oznaczać negację dalszych podejść oraz słabość pary. Oczekuje się wypełnienie scenariusza w ciągu najbliższych godzin – być może zaraz po wejściu sesji amerykańskiej na rynki.

wykres Kurs euro EURUSD 18.07.2019
Kurs euro EURUSD 18.07.2019
  • EUR/USD z tendencją wzrostową
  • Cel określony na strefie 1,12800 USD
  • Oczekiwanie wypełnienia struktury podczas dzisiejszej sesji

Euro otrzymuje mocny cios

Euro podczas dalszej sesji handlowej otrzymuje znaczny cios – widoczne dane z europy nie zadziały wspierająco na rynek. Opisane to zostało już powyżej, jednak w tym momencie założenie co euro ulega zmianie. W tym momencie oczekuje się ustabilizowania sytuacji na obecnym przedziale czasowym oraz odrobienia strat w postaci podejścia pod strefe 1,12315 USD.

wykres Kurs euro EURUSD 18.07.2019 2
Kurs euro EURUSD 18.07.2019 2

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here