Naga MarketsOstatnie badanie Reutersa przeprowadzone na 41 ekonomistach wykazało, że większość z nich uważa, iż ​​polityka ujemnego oprocentowania Europejskiego Banku Centralnego (EBC) nie szkodzi gospodarce strefy euro, ale robi niewiele, by zwiększyć presję cenową, aby osiągnąć cel banku centralnego. Kurs euro pozostaje pod rosnącą presją sprzedających na rynku opcyjnym, gdy para EURUSD konsoliduje na trzyletnich minimach.


Zobacz również: EBC nie zmieni stóp proc. przynajmniej do 2022 r. – uważają ekonomiści

Ujemne stopy EBC nie są szkodliwe, ale wzrost inflacji pozostaje poza zasięgiem

Kurs euro do dolara europa kontynentPonad dwie trzecie – 30 z 41 – ekonomistów, którzy odpowiedzieli na pytania w dniach 10–14 lutego w ankiecie Reutersa uważa, że polityka EBC nie wyrządza więcej szkody niż płynące z niej korzyści dla gospodarki strefy euro.

W sondażu ponownie prognozowano, że inflacja w strefie euro wyniesie w tym roku średnio 1,3%, bez zmian w stosunku do szacunków z zeszłego miesiąca i nie osiągnie celu EBC do co najmniej 2022 roku.

Oczekiwano, że wzrost PKB w strefie euro wyniesie średnio 0,2% -0,3% co kwartał do 2022 r. jednak prognozy dotyczące wzrostu na cały rok w tym roku zostały obniżone po raz pierwszy od pięciu miesięcy do zaledwie 0,9%.

Analitycy oczekują również, że stopa depozytowa EBC pozostanie na poziomie -0,5%, a stopa refinansowania pozostanie na poziomie zerowym do co najmniej 2022 r., bez zmian w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Znacząca mniejszość – 11 z 41 ekonomistów – odpowiedziała, że ​​polityka EBC dotycząca ujemnych stóp procentowych bardziej szkodzi gospodarce niż ją stymuluje.

Kurs EURUSD: Rynek opcji pro-spadkowy dla euro

Rynek opcji EURUSD ostatnio zmienił sentyment na spadkowy. Warto zauważyć, że premia żądana przez opcje sprzedaży (zakłady niedźwiedzie) jest obecnie najwyższa od prawie czterech miesięcy.

Miesięczne odwrócenie ryzyka (EURRRR), wskaźnik wezwań do sprzedaży, przekroczył zero 10 lutego i spadł do -0,425 w piątek, najniższego poziom od 29 października 2019 r.

EUR1MRR

Czy chciałbyś handlować prawdziwymi akcjami i futures z dźwignią?
SPRAWDŹ NAS

Odczyt powyżej zera wskazuje, że premia za calle (zakłady zwyżkowe) jest wyższa niż w przypadku puttów. Dlatego ostatni spadek poniżej zera reprezentuje niedźwiedzi wzrost nastrojów na rynku, a piątkowy spadek do -0,425 wskazuje, że popyt lub premia wynikająca z opcji sprzedaży osiągnęła najwyższy poziom od końca października.

Mówiąc prościej, inwestorzy są przygotowani na większy spadek wspólnej waluty. Kurs EURUSD osiągnął szczyt w pobliżu 1,1095 na koniec grudnia i spadł do wieloletnich minimów w pobliżu 1,0830 w piątek. W momencie publikacji para konsoliduje na poziomie 1.0840, a krótkoterminowe wskaźniki techniczne sygnalizują warunki wyprzedania.

Zobacz również: Rośnie presja na deprecjację euro. EURUSD z celem na 1,05 USD?

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here