Naga MarketsPunktualnie o godz. 11:00 Europejski Urząd Statystyczny (Eurostat) opublikował najnowsze dane dot. inflacji konsumenckiej w strefie euro. Wstępne szacunki wskazują, że ceny dóbr i usług konsumpcyjnych wzrosły w czerwcu 2020 r. w stosunku do czerwca 2019 r. o 0,3 proc.

  • Roczna inflacja w strefie euro wyniosła w czerwcu br. 0,3 proc.

Biorąc pod uwagę główne składniki inflacji w strefie euro, oczekuje się, że w czerwcu najwyższą roczną stopę inflacji będą miały żywność, alkohol i tytoń (3,1 proc. w porównaniu do 3,4 proc. w maju), a następnie usługi (1,2 proc. w porównaniu do 1,3 proc. w maju), towary przemysłowe nieenergetyczne (0,2 proc., stabilnie w porównaniu z majem) oraz energia (-9,4 proc. w porównaniu z -11,9 proc. w maju).

Te artykuły również Cię zainteresują
Źródło: Eurostat

Kurs euro pod presją podaży

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że rynek od pewnego czasu porusza się w kanale spadkowym. Biorąc pod uwagę niedawne odrzucenie linii tendencji spadkowej będącej górnym ograniczeniem tej formacji, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji kursu euro wobec dolara amerykańskiego.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

EURUSD H4

Autor poleca także:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAkcjonariusze BNP Paribas BP zdecydowali o niewypłacaniu dywidendy za 2019
Następny artykułPotencjalna druga fala pandemii jest czynnikiem ograniczającym optymizm inwestorów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here