Naga MarketsPunktualnie o godz. 11:00 Europejski Urząd Statystyczny (Eurostat) opublikował najnowsze dane dot. inflacji konsumenckiej w strefie euro. Wstępne szacunki wskazują, że ceny dóbr i usług konsumpcyjnych spadły we wrześniu 2020 r. w stosunku do września 2019 r. o 0,3 proc., a w stosunku do sierpnia br. o 0,2 proc.

  • Roczna inflacja w strefie euro wyniosła we wrześniu br. -0,3 proc.

Biorąc pod uwagę główne składniki inflacji w strefie euro, oczekuje się, że we wrześniu najwyższą roczną stopę inflacji będą miały żywność, alkohol i tytoń (1,8 proc., w porównaniu do 1,7 proc. w sierpniu), a następnie usługi (0,5 proc., w porównaniu do 0,7 proc. w sierpniu), towary przemysłowe nieenergetyczne (-0,3 proc., w porównaniu do -0,1 proc. w sierpniu) i energia (-8,2 proc., w porównaniu do -7,8 proc. w sierpniu).

Kurs euro pod presją podaży

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że wskutek niedawnych wzrostów rynek dotarł w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), gdzie pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli tyle strefa ta zostanie trwale odrzucona, kurs euro mógłby osunąć się nawet do 1,15 USD.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

EURUSD H4

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNotowania ropy naftpowej tanieją. Może zaliczyć ponad 6,5-procentowy spadek.
Następny artykułDom Development widzi silny popyt, rozpoczął budowę ok. 2 tys. lokali w III kw.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here