Naga MarketsSpoglądając na wspólny dokument wydany przez ministrów finansów UE, w tym niemieckiego wicekanclerza Scholza, można wywnioskować, iż strefa euro musi zwiększyć wydatki fiskalne, aby walczyć ze spowolnieniem gospodarczym. Z kolei eksperci z grupy bankowej UOB zauważają, iż słabnąca presja na spadki EURUSD w połączeniu z obszarem wykupienia może doprowadzić do większego odreagowania w najbliższym czasie. Kurs EURUSD spada we wtorek o -0,3 procent do poziomu 1,08.


Zobacz również: Ujemne stopy EBC nie szkodzą gospodarce, ale też nie pomagają inflacji

Ministrowie finansów UE, w tym Scholz, zalecają zwiększenie wydatków fiskalnych

Gdyby zmaterializowały się zagrożenia spadkowe, reakcje fiskalne powinny być zróżnicowane, dążąc do uzyskania bardziej wspierającego stanowiska na poziomie zagregowanym, zapewniając jednocześnie pełne poszanowanie paktu stabilności i wzrostu w strefie euro – napisano w oficjalnym oświadczeniu.

Kurs euro do dolara europa kontynentPrzewodniczący ministrów finansów strefy euro (Eurogrupa) Mario Centeno powiedział na konferencji prasowej w poniedziałek, że ministrowie finansów bloku omówili sposoby wprowadzenia bardziej sprzyjającej wzrostowi kombinacji polityki fiskalnej w związku z rosnącym ryzykiem spowolnienia gospodarczego po epidemii koronawirusa.

Podczas gdy niektóre … ryzyko (wpływające na wzrost) nieznacznie ustąpiło, w tym Brexit i napięcia handlowe, niedawny wybuch koronawirusa jest powodem do niepokoju i należy go uważnie monitorować. Spowolnienie jest nadal po naszej stronie i uzgodniliśmy, że będziemy koordynować każdą potrzebę dalszej reakcji politycznej – dodano.

Zobacz również: USA: To co dobre dla Trumpa jest dobre dla dolara. Euro pod presją słabych danych i ceł

Kurs EURUSD: Presja spadkowa nadal w grze – UOB

Według strategów walutowych z Grupy UOB niedźwiedzi kurs pary EURUSD pozostaje na razie niezagrożony. Notowania spadły do najniższego poziomu od 34 miesięcy na poziomie 1,0821 po rozczarowujących danych ZEW. Następnie para zyskała nieco na wartości by ponownie spaść i w ostatnim czasie notowana jest na poziomie 1,08.

Następne 1-3 tygodnie: W zeszły piątek pisaliśmy, że EUR wypracował nowy „najniższy poziom” 1,0826 przed zamknięciem na poziomie 1,0830 (-0,09%). Podczas gdy impuls spadkowy, który rozpoczął się ponad tydzień temu jest nadal nienaruszony, połączenie słabnącego pędu i warunków wyprzedawania sugeruje, że dno może nie być daleko – wskazano w raporcie UOB.

Jak podkreślaliśmy na początku zeszłego piątku (14 lutego, spot na 1,0840), podczas gdy spadek poniżej 1,0810 nie byłby zaskoczeniem, ale kolejne wsparcie na 1,0770 może być poza zasięgiem. Z drugiej strony, ruch powyżej 1,0890 („silny opór” był w ubiegły piątek na poziomie 1,0910) wskazywałby, że ostatnia słabość euro minęła – podsumowano.

Purple TradingPartnerem Aktualności w Comparic jest Purple Trading - notyfikowany przez KNF broker STP. Zobacz co oferują!
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTygodniowy przegląd setupów od Niala Fullera, 18 – 21 lutego 2020
Następny artykułS&P500: przesilenie spadkowe zagraża wsparciu 3330 punktów
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here