Kurs euro pod kreską w poniedziałek. Złoty umacnia się też do dolara, franka i funta
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas dzisiejszej sesji możemy obserwować nieznaczne umocnienie polskiego złotego. Pod koniec dnia nasza krajowa waluta umacnia się do euro, dolara, funta i franka. Zmienność nie jest duża, kierunek także nie jest zdecydowany, świece D1 na głównych parach walutowych mają górne i dolne cienie. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty zyskuje w poniedziałek do euro, dolara, franka i funta
  • Funt brytyjski utrzymuje się poniżej okrągłego poziomu 5 zł
  • Euro traci 0,2% do PLN
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7753 zł 16.11.2020, godzina 18:45
Kurs euro EURPLN 4,4709 zł 16.11.2020, godzina 18:45
Kurs funta GBPPLN 4,9800 zł 16.11.2020, godzina 18:45
Kurs franka CHFPLN 4,1387 zł 16.11.2020, godzina 18:45

Kurs funta GBP/PLN utrzymuje się poniżej 5 zł

Na kursie funta do złotego możemy obserwować mieszane nastroje. Para walutowa GBP/PLN “flirtuje” z okrągłym poziomem 5 zł, co rusz znajdując się powyżej bądź poniżej. Dziś notowania ponownie napierają na dolne ograniczeni układu 1:1, co może skutkować wybiciem dołem. W przypadku takiego scenariusza, spadki mogą sięgnąć nawet poziomu 4,8930 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwal D1

Kurs dolara testuje wsparcie przy 3,77 zł

Patrząc technicznie na wykres D1, notowania USD/PLN dotarły w ubiegłym tygodniu do kluczowej strefy wsparcia przy 3,77 zł, a dziś jest ona testowana ponownie. Jeżeli i tym razem powstrzyma ona spadki, niewykluczony jest ruch w kierunku oporu przy 3,89 zł. W przeciwnym razie, w przypadku wybicia dołem – spadki mogą przybrać na sile. W przypadku takiego scenariusza, kolejne warte uwagi wsparcie znajduje się dopiero przy 3,6550 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwal D1

Kurs euro poniżej geometrii

Na kursie euro do złotego widać dziś niezdecydowanie. Niemniej patrząc na interwał D1, notowania utrzymują się poniżej wybitego wcześniej wsparcia przy 4,4950 zł, które aktualnie powinno działać jako kluczowy opór. Dopiero zamknięcie się świecy dziennej powyżej będzie sygnałem do powrotu do wzrostów. Natomiast tak długo jak kurs znajduje się poniżej, możliwe są dalsze spadki w kierunku 4,4450 zl.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwal D1

Kurs franka testuje linię trendu

Ostatnia przecena na kursie franka szwajcarskiego doprowadziła do testu wsparcia wynikającego z linii trendu wzrostowego. Dzisiejsza sesja przynosi niezdecydowanie, niemniej warto zauważyć, że kurs znajduje się w kluczowym miejscu. Jeżeli dojdzie do wybicia dołem, niewykluczone są spadki w kierunku strefy przy 4,0530 zł. W przypadku gdyby doszło jednak do obrony, kluczowym oporem pozostają okolice 4,20 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwal D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here