Zbliżenie na monetę 1 złoty PLNPo wyborach do Parlamentu Europejskiego kursy walut Forex otwierają się w poniedziałek ze zwiększoną zmiennością. Złotówka wydaje się być stabilna wobec głównych konkurentów na rynku walutowym. Ile kosztują euro, dolar, funt i frank w poniedziałek, 27 maja 2019 roku? Sprawdź szczegółową analizę.


Kurs euro rozpoczyna tydzień na 4,29 zł. EUR/PLN pod ważnym poziomem

Po piątkowym osunięciu, jednym z najsilniejszych od kilku miesięcy, kurs euro rozpoczyna nowy tydzień nad poziomem 4,29 zł. Z jednej strony mogłoby się wydawać, że EUR/PLN znalazł istotną strefę wsparcia, z drugiej jednak na poniższym wykresie widać blokowanie potencjalnych wzrostów przez istotne poziomy. Mowa tutaj o minimach z pierwszej połowy marca połączonych z siatką średnich ruchomych na wysokości 4,2943 zł. Wspomniane opory mogą wywierać krótkoterminową presję podażową na euro i jeżeli uda im się zepchnąć cenę pod 4,29 zł, wtedy EUR/PLN otwiera sobie drogę do 4,2761 oraz 4,26 zł.

kurs euro EURPLN 27 maja
Kurs euro do złotego na wykresie dziennym

Kurs dolara USD/PLN znajduje krótkoterminowe wsparcie

Dolar również otwiera się pod oporem (3,83 zł), znajduje jednak wsparcie w postaci 50-okresowej średniej ruchomej. Linia nieprzerwanie od połowy ubiegłego miesiąca zapewnia cenie bazę do odbić, blokując niedźwiedzie przed silniejszą szarżą na południe. Po teście dwuletnich maksimów kurs dolara wraca do przedziału średnioterminowej konsolidacji, której nie potrafi trwale pokonać od lutego 2019:

kurs dolara USDPLN 27 maja 2019
Kurs dolara do złotego na wykresie dziennym

Kurs funta GBP/PLN rozpoczyna tydzień od 4,88 zł

Notowania brytyjskiej waluty zyskują w poniedziałek po wynikach wyborów do Europarlamentu, odbijając od styczniowych minimów. Warto przypomnieć, że w piątek kurs funta testował najniższe poziomy od czterech miesięcy, schodząc pod 4,85 zł. Nowy tydzień przynosi silniejsze odbicie o ponad 3 grosze, przed GBP/PLN jednak nadal długa droga jeżeli chce odrobić ostatnie straty. Odrzuceniem presji podażowej będzie pokonanie poziomu 4,9216 gdzie przebiegają minima z marca i kwietnia oraz 200 EMA.

kurs funta 27 maja 2019
Kurs funta do złotego na wykresie dziennym

Kurs franka CHF/PLN traci w poniedziałek i testuje 3,81 zł

Najsilniejsze ruchy w nowym tygodniu pokazuje kurs franka szwajcarskiego. W miniony czwartek testował najwyższe poziomy od początku kwietnia, traci jednak od tego czasu około 3 groszy. Notowania CHF/PLN powracają do zakresu średnioterminowej konsolidacji i ponownie nic nie wskazuje, że akcja cenowa będzie rozgrywała się w szerszym zakresie niż niespełna 10 groszy pomiędzy 3,74 zł oraz 3,83 zł.

kurs franka 27 maja 2019
kurs franka do złotego na wykresie dziennym

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here