Naga MarketsKurs euro po 4,5680 zł w poniedziałek 15 lipca, dolar kosztuje 3,90 zł, kurs GBP/PLN po 4,91 zł
Kurs złotego do głównych walut

Podczas pierwszej sesji w nowym tygodniu handlowym możemy obserwować pozytywny sentyment na parach walutowych z polskim złotym. Nasza krajowa waluta umacnia się do euro, dolara, funta i franka. Co dalej ze złotówką? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs dolara traci ponad 0,5 proc do złotego

W poniedziałek widać bardzo dobre nastroje na polskim złotym. Nasza krajowa waluta zyskuje w stosunku do dolara, euro, funta i franka. Przed południem złoty umacnia się ponad 0,5% w ujęciu do amerykańskiej walut, z kolei kurs CHF/PLN zniżkuje 0,4%, EUR/PLN spada 0,2%, a GBP/PLN notowany jest 0,3% niżej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: Kurs euro zbliża się do tegorocznych szczytów, EURUSD po 1,1460 USD

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

 – Początek nowego tygodnia handlu na rynku FX przynosi lekkie podbicie zmienności na euro pod trwający szczytu Unii. Ponadto obserwujemy nieznacznie mocniejszego PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4776 PLN za euro, 3,9113 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1658 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9120 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,312% w przypadku obligacji 10-letnich- komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

 – Z rynkowego punktu widzenia obserwujemy próbę zejścia niżej m.in. na USD/PLN. Zbliżamy się do okolic wsparcia na 3,88-3,90 PLN. Scenariusz kontynuacji aprecjacji PLN wydaje się jednak zależeć od zachowania eurodolara i testu ostatnich szczytów na głównej parze – dodaje analityk.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here