Naga MarketsKurs złotego PLN będzie zyskiwał wobec euro i dolara w II poł. roku - prognozuje MUFGAnalitycy MUFG zwracają uwagę na wzrost kursu złotego wobec euro w maju. Jednakże, na koniec kwartału to euro ma być mocniejszą walutą. Polski złoty umocni się natomiast w stosunku do dolara, prognozuje MUFG. Zobacz, jakie poziomy mogą osiągnąć pary EUR/PLN oraz USD/PLN

Kurs złotego będzie zyskiwał wobec euro i dolara w II poł. roku

MUFG zwraca uwagę, że Narodowy Bank Polski (NBP) utrzymał siedmiodniową stopę referencyjną na poziomie 0,1 proc. Bank centralny jest także gotowy do wykorzystania zakupów obligacji oraz interwencji na rynku walutowym.— Złoty czerpał korzyści zarówno z obalenia obaw związanych z zakłóceniami przez pandemię COVID-19 w regionie, jak i z budowania spekulacji w ramach bardziej restrykcyjnej polityki pieniężnej. W ciągu ostatniego miesiąca nowe przypadki zakażeń nadal gwałtownie spadały do łącznej liczby tygodniowej około 11 tys. przypadków w porównaniu z wartością szczytową z końca I kwartału na poziomie nieco ponad 200 tys. – wskazuje MUFG.

Spadek liczby zakażeń pozwolił na otwarcie gospodarki, zauważa MUFG. To z kolei może przełożyć się na silniejsze odbicie w drugiej połowie obecnego roku.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

— Wyższa inflacja może sprawić, że NBP będzie bardziej tolerancyjny wobec mocniejszego złotego. W kolejnym roku spodziewamy się dalszego umiarkowanego umocnienia złotego – prognozuje MUFG.

Analitycy oczekują, że para walutowa EUR/PLN zakończy obecny kwartał na poziomie 4,51 zł po czym będzie spadać o 100-pipsów co kwartał, by zakończyć rok na poziomie 4,49 zł.

W przypadku pary walutowej USD/PLN, bank prognozuje poziom 3,6670 zł na koniec II kw. i dalsze osunięcia, aż do 3,5630 zł na koniec obecnego roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pkobp | akcje gpw | internetowy kurs funta | bitcoin informacje | dax notowanie | kurs jena | kurs dax |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here