Naga MarketsKurs euro po 4,4790 zł w poniedziałek 13 lipca, dolar kosztuje 3,9527 zł, kurs GBP/PLN po 49850 zł
Kurs złotego do głównych walut

W ubiegłym tygodniu mogliśmy obserwować mieszane nastroje na parach z polskim złotym. Z kolei podczas pierwszej sesji po weekendzie również nie widać zdecydowanego kierunku. PLN znajduje się dziś nieznacznie pod kreską w ujęciu do franka, funta i dolara, natomiast nieco większą słabość widać w stosunku do euro. Co dalej ze złotówką? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs euro 0,4% w górę do złotego

Ostatnie tygodnie nie przynoszą rozstrzygnięcia co do średnioterminowego kierunku na parach z polskim złotym. Główne pary walutowe z PLN pozostają w konsolidacji. W poniedziałek nasza waluta traci w ujęciu do euro, ruch wynosi tutaj około 0,4%. Niemniej ruchy na dolarze, funcie, czy franku szwajcarskim są ograniczone, złoty znajduje się nieznacznie pod kreską.

Zobacz także: Pozytywne nastroje na początku tygodnia, indeksy w górę

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

 – Początek nowego tygodnia na rynku FX przynosi nieznacznie mocniejszego PLN, głównie na bazie podbicia eurodolara. Brak jest istotniejszej reakcji na wstępne wyniki II tury wyborów prezydenckich w Polsce. Krajowa waluta kwotowana jest następująco: 4,4613 PLN za euro, 3,9410 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,1975 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 4,9894 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,315% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here