Naga MarketsKurs euro po 4,4520 zł w poniedziałek, dolar kosztuje 3,97 zł, kurs GBP/PLN po 4,9350 zł
Kurs złotego do głównych walut

Podczas pierwszej sesji sesji handlowej w tym tygodniu nie widać większych ruchów na parach z polskim złotym. Złotówka traci w poniedziałek 0,4% do funta, jednocześnie zyskuje 0,15% do dolara, z kolei do euro i franka pozostaje stabilna. Co dalej ze złotówą? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs euro stabilnie w poniedziałek o poranku

Nowy tydzień rozpoczyna się spokojnie. Złoty co prawda traci 0,4% do funta brytyjskiego, niemniej w w ujęciu z dolarem nasza waluta się umacnia. Jeśli chodzi o pary walutowe EUR/PLN i CHF/PLN kursy znajdują się na wysokości piątkowego zamknięcia. Na większe ruchy przyjdzie nam poczekać, dziś nie poznamy żadnych ważnych danych makro, dlatego zmienność może utrzymywać się na niższym poziomie.  Co dalej ze złotym?

Te artykuły również Cię zainteresują
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Polski złoty traci w piątek i zamyka tydzień na minusie, USD/PLN po 3,99 zł

 – Pierwsze godziny obrotu w nowym tygodniu handlu nie przynoszą znaczących zmian w układach w arkuszach. Widoczne są lekkie transfery w kierunku safe haven, jednak flow ten możemy tłumaczyć utrzymującymi się obawami o drugą falę zachorowań na COVID19. Notowania złota podbiły do 1-miesięcznych maksimów. Lekki układ risk-off byłby teoretycznie niekorzystny dla koszyka EM, w tym PLN, jednak trudno obecnie o wiążące sugestie z uwagi na niską aktywność rynku – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here