Naga MarketsKurs euro po 4,4380 zł we wtorek, dolar kosztuje 3,92 zł, kurs GBP/PLN po 4,8980 zł
Kurs złotego do głównych walut

Podczas drugiej sesji sesji handlowej w tym tygodniu na złotym przeważają raczej dobre nastroje. W pierwszej połowie sesji nasza krajowa waluta zyskuje do franka, funta i dolara. Złotówka ustępuje miejsca jedynie w ujęciu z euro, spadki wynoszą tu jednak zaledwie 0,07%. Co dalej ze złotówką? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs dolara pogłębia spadki

Po weekendzie na polskim złotym przeważają raczej dobre nastroje, wczoraj nasza krajowa waluta zdołała się umocnić do dolara, euro, franka i funta. Dziś również widać umocnienie złotówki, która jedynie w ujęciu z euro traci 0,05%. Niemniej sentyment pozostaje korzystny dla PLN. Co dalej ze złotym?

Te artykuły również Cię zainteresują
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Wskaźniki PMI w centrum uwagi inwestorów, co z dolarem?

 – PLN nieznacznie umacnia się – ruchy te należy jednak traktować jako wahania w ramach konsolidacji. Lokalnie, wczoraj otrzymaliśmy lepsze od oczekiwań dane dot. sprzedaży detalicznej za maj (-8,6% r/r, oczek. -12,9% r/r). Na danych składowych widoczna była poprawa w zakresie tekstyliów czy RTV. Ponadto z krajowych danych warto wspomnieć o zapowiedzi lipcowej nowelizacji budżetu – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here