Naga MarketsKurs euro po 4,43 zł, dolar kosztuje 4,0440 zł, USD/PLN i EURPLN pod presją
Kurs złotego do głównych walut

W połowie tygodnia handlowego możemy obserwować siłę polskiego złotego. Wczoraj nasza waluta umocniła się na przykład ponad 2% do dolara, a ruchy na euro i franku również przekraczały 1,5% na korzyść złotówki. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD w środę 27 maja.

Kurs dolara i euro ostro w dół

W środę o poranku polski złoty notowany jest płasko, niemniej może być to chwilowy przystanek po wczorajszym silnym umocnieniu naszej waluty. Podczas wczorajszej sesji złoty pokazał swoją siłę i zyskał do euro, funta, dolara i franka. Tym dobra passa na złotówce jest kontynuowana.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dziś w godzinach porannych złoty zyskuje nieznacznie do euro, niemniej traci 0,15$ do dolara amerykańskiego. Jednak warto przypomnieć, że wczorajsza sesja w wykonaniu naszej waluty była wręcz fenomenalna, a po wyłamaniu ważnych wsparć na parach XXX/PLN ruch w dół może być kontynuowany.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Kurs EUR/PLN mocno w dół, euro pod presją, złoty pozostaje silny

 – Ostatnie godziny obrotu na rynku walutowym (FX) przyniosły znaczące podbicie wyceny PLN. Kurs EUR/PLN spadł ok. 7 gr w ciągu 24h, notując 4,43 EUR/PLN. W poprzednim tygodniu obserwowaliśmy poziomy zbliżone do 4,57 PLN. Złoty pozytywnie wyróżniał się również na tle koszyka CEE – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Globalnie byliśmy świadkami transferów w kierunku EM, m.in. MXN czy TRY, jednak skala ruchu PLN była znacząco wyższa. Globalnie obserwowaliśmy podbicie nastrojów bazujące na optymizmie związanym z „otwieraniem” gospodarek. W tle tli się jednak czynnik ryzyka w postaci napięć na linii USA-Chiny – dodaj analityk.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here