Kurs euro po 4,42 zł, dolar kosztuje 4,0150 zł, USD/PLN i EUR/PLN w trendzie spadkowym
Kurs złotego do głównych walut

W drugiej połowie tego tygodnia na polskim złotym utrzymuje się dobry sentyment. Wczoraj nasza waluta ponownie umocniła się 0,5% do dolara, a także 0,8% do franka szwajcarskiego. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD w czwartek 28 maja.

Finax

Kurs euro i dolara tracą do złotego

W czwartek w godzinach porannych polski złoty kontynuuje dobrą passę, ruchy co prawda nie są duże, niemniej nasza waluta umacnia się do euro, dolara, franka i funta. Ruch na CHF/PLN wynosi 0,2% na korzyść PLN , z kolei EUR/PLN i USD/PLN tracą po 0,15%. Najmniej zniżkuje funta, gdzie GBP/PLN znajduje się 0,06% pod kreską.

Większa zmienność może pojawić się na sesji amerykańskiej, o godzinie 14:30 publikowane będą ważne dane z USA. Dziś poznamy ilość cotygodniowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych oraz z wielkość zamówień na dobra trwałego użytku w kwietniu.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Kolor zielony nie opuszcza rynku akcji, EUR/USD przy 1,10 USD

 – Notowania polskiego złotego w ostatnich dniach zaliczyły pokaźne wzrosty i wyrwały się w uporczywej konsolidacji z wcześniejszych tygodni. Wartość indeksu BOSSAPLN, po kilku tygodniach ruchów w okolicach 84 pkt., ruszyła mocno w górę w tym tygodniu. Dzisiaj zwyżka jest kontynuowana, a notowania BOSSAPLN sięgają już 87 pkt.– komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

– Kurs USD/PLN spadł z poziomów przekraczających 4,20 i obecnie porusza się w okolicach ważnej psychologicznej bariery 4,00. Jej sforsowanie może być trudne, więc w tych rejonach można spodziewać się większego oporu ze strony kupujących – dodaj analityk.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here