Za nami niezwykle ciekawy kwartał na rynku Forex oraz początek nowego miesiąca. W związku z tym warto przyjrzeć się notowaniom najpopularniejszych walut i sprawdzić jak kurs euro oraz dolara będą kształtowały się w stosunku do złotego. Czy EUR/PLN może wzrosnąć do 4,34, a USD/PLN do 3,86 zł?


4,30 zapewnia ważne wsparcie – kurs euro z szansą na odbicie?

Notowania EUR/PLN pod koniec marca powracały z dwumiesięcznych minimów i znowu znajdują się nad 4,30 zł. W efekcie, kolejna istotna strefa oporu jest zauważalna dopiero na maksimach z listopada oraz lutego bieżącego roku, tuż nad 4,34 zł. Istnieje więc co najmniej teoretyczna szansa, że cena powróci do wyższych poziomów.

Kurs euro do złotego
Kurs euro z szansą na wzrost do 4,34 zł wobec złotówki? EUR/PLN D1, Tradingview

Silniejsze odbicie euro może zapewnić również tekst istotnych minimów przez ważony indeks kryptowaluty, który znalazł się na listopadowych dołkach. Ostatni kontakt z poziomem pozwolił na odbicie o ponad 3% co przełożyło się również na aprecjację EUR/PLN.

USD/PLN również w kierunku ważnego oporu, czy kurs dolara przetestuje 3,86 zł?

Kwietniowa prognoza dla kursu dolara wydaje się bardziej prawdopodobna niż ta dotycząca euro. Istotna strefa oporu USD/PLN wyznaczana jest bowiem przez szczyty z listopada zeszłego roku 3,84 zł i w tym roku została poszerzona do 3,86 zł. Właśnie ten zakres w zeszłym tygodniu zatrzymał wzrosty amerykańskiej waluty, która odbijała od lutowych poziomów. Po krótkoterminowej korekcie analitycy spodziewają się jednak dalszej aprecjacji, więc kurs dolara powinien w niedalekiej przyszłości ponownie testować strefę.

Kurs dolara do złotego
Kurs dolara powróci do istotnego oporu. USD/PLN D1, Tradingview.com

Co z kursem franka i funta?

Jeżeli chodzi o dwie pozostałe główne waluty w stosunku do złotówki – franka szwajcarskiego i funta szterlinga – to w ich przypadku również zaobserwować można ciekawe ruchy. Kurs funta powinien utrzymywać się w kilkugroszowej konsolidacji na wieloletnich maksimach, dopóki niepewność dotycząca Brexitu nie odpuści.

Jednocześnie kurs franka sugeruje na początku tygodnia, że poniedziałkowe spadki to jedynie rynkowy Prima Aprilis i długi dolny knot na wykresie dziennym pozwoli skutecznie przetestować wsparcie (maksima z początku 2019 roku) i ruszyć dalej, w stronę 3,86 zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here