Kurs euro EURPLN 17 maja 2019Kurs euro do polskiego złotego odrabia ostatnie spadki. W piątek przed godziną 12:00 za jedno euro trzeba zapłacić 4,3060 PLN. Co oznacza, że od wczoraj możemy obserwować wyraźne wzrosty. Na dzisiejszej sesji złoty traci do euro 0,17%.  Raczej nie spodziewałbym się większej zmienność na kursie EUR/PLN w dniu dzisiejszym, popołudniowych kalendarz makroekonomiczny jest właściwie pusty. 

Waluta Kurs Nazwa
EUR 4,3060 euro

Kurs euro w górę

Dziś o godzinie 11:00 poznaliśmy dane ze strefy euro na temat inflacji. Bazowy wskaźnik CPI w kwietniu wypadł nieco lepiej, jednak nie przełożyło się to w znaczący sposób na kurs euro do złotego.

Inflacja CPI w strefie euro

Zobacz także: Poranny przegląd rynków. Czy euforia na giełdach się utrzyma?

Spoglądając na interwał D1, kurs EUR/PLN ponownie zbliża się do strefy oporowej przy poziomie 4,3100. Będzie to już trzeci test tego poziomu. Scenariusze oczywiście są dwa. Pierwszy zakłada odbicie od poziomu, a drugi jego przełamanie. W przypadku pozycji długich, zaczekałbym jednak na retest poziomu i dopiero próbował dołączać się do strony popytowej. Jeżeli chodzi natomiast o pozycje krótkie, te mogą się pojawić w momencie pojawienia się reakcji podażowej w strefie przy 4,3100 zł. W szerokim ujęciu para walutowa EUR/PLN pozostaje w konsolidacji. Stefa oporowa znajduje się przy 4,34 zł, a wsparcie przy 4,2560 zł. Dopóki jeden z tych poziomów nie zostanie wybity, w dalszym ciągu kurs EUR/PLN może poruszać się w ruchu bocznym.

Wykres euro do polskiego złotego EURPLN 17 maja 2019

Zobacz również: Euro do dolara poniżej 1,1200. Kurs EUR/USD będzie spadał?

Euro ponownie przetestuje opór przy 4,31 zł

Kurs EUR/PLN ponownie kieruje się w stronę strefy oporowej przy 4,31 zł. Niewiele zabrakło wczoraj do przetestowania wsparcia przy 4,2885 zł. Poziom ten w dalszym ciągu pozostaje istotny, jednak szansa na jego przetestowani maleje. Na dzisiejszej sesji strefa przy 4,31 zł powinna być kluczowa, jeżeli rynek będzie ponownie od niej odbijał, to korekcyjny wchodzi w grę. Z drugiej strony, przebicie strefy, może skutkować kolejnym impulsem wzrostowym.

Notowania euro do polskiego złotego EURPLN 17 maja 2019

[AKTUALIZACJA GODZ: 20:39]

Zmienność podczas sesji amerykańskiej nie zachwycała. Kurs po godzinie 13:00 ruszył w dół, jednak ostatecznie ruch został odrobiony. Celem dla strony popytowej w dalszym ciągu jest atak na poziom 4,3100 zł, jednak na realizację scenariusza trzeba będzie poczekać do poniedziałku. Za nieco ponad godzinę rynek walutowy się zamyka. Wsparciem pozostaje dolne ograniczenie układu 1:1 – 4,2885 zł.

Kurs EUR PLN euro do złotego 17 maja 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here