Kursy walut Forex w piątkowy poranek nie charakteryzują się wysoką zmiennością. Najsilniejszy wzrost do złotówki notuje frank szwajcarski, a najsłabszy pozostaje kurs funta. Euro oscyluje w okolicach poziomu 4,30 zł, a dolar pod 3,85 zł.

Kurs euro z potencjałem do wzrostów

Kurs euro do złotego poczynił znaczny postęp w tym miesiącu. Jak widać na wykresie dziennym EUR/PLN poniżej, notowania pokonały górne ramię trójkąta, a kilka dni poźniej ustanowiony został nowy, wyższy szczyt.

Z kolei podczas wczorajszej sesji uformował się byczy pin bar testujący przełamany opór trójkąta, który obecnie działa jako wsparcie. Dodatkowo, poziom ten zbiegł się ze wsparciem dynamicznym w postaci kanału średnich EMA 10/20. Istnieje zatem szansa na kontynuację zwyżki, gdzie najbliższy cel stanowić może strefa obejmująca maksima z tego tygodnia (4,3142) oraz zniesienie 61,8% całego ruchu spadkowego od szczytu z lutego br.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) - wykres dzienny - 17 maja 2019
Kurs euro do złotego (EUR/PLN) – wykres dzienny – 17 maja 2019

Kurs funta wyznaczył nowy dołek

Notowania funta w relacji do złotego osuwają się 10-ty dzień z rzędu, a kurs GBP/PLN znalazł się wczoraj na poziomach widzianych ostatnio w połowie lutego br. Cena przetestowała strefę wsparcia konsolidacji między 4,9222 – 4,9110, która jak dotąd pozostaje nienaruszona.

Dopóki notowania na zamknięciach sesji utrzymują się ponad wspomnianą wyżej strefą wsparcia, kurs może dalej porusza się w zakresie. Alternatywnie, zamknięcie notowań pod tym obszarem wskazywałby na potencjał do spadków w kierunku poziomu 4,86 zł.

Kurs funrta do złotego (GBP/PLN) - wykres dzienny - 17 maja 2019
Kurs funrta do złotego (GBP/PLN) – wykres dzienny – 17 maja 2019

Dolar w okolicach 3,85 zł

Wczorajsza sesja na USD/PLN zakończyła się korzystnie dla kupujących. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, dolar do złotego przetestował kanał średnich EMA 10/20, który zapewnia dynamiczne wsparcie i zamknęły się na poziomie najwyższym od 26 kwietnia.

Sytuacja na wykresie wskazuje na potencjał do wzrostów, jednakże nie zostało na nie dużo wolnej przestrzeni, cena bowiem znajduje się tuż pod kluczowym oporem przy 3,8600/46. Dopiero pokonanie tej strefy dawałoby szansę na dalszą aprecjację dolara.

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) - wykres dzienny - 17 maja 2019
Kurs dolara do złotego (USD/PLN) – wykres dzienny – 17 maja 2019

Frank w kierunku tegorocznych maksimów?

Minima wczorajszej sesji na CHF/PLN znalazły się w okolicach 10-dniowej EMA, po czym nastąpiło odbicie, a zamknięcie miało miejsce z powrotem ponad poziomem 3,8099, gdzie wypada zniesienie 61,8% całych spadków od marca br.

Dziś frank dalej się umacnia, co daje szansę na ponowny test środowych maksimów. Ich pokonanie na zamknięciu dnia dawałoby szansę na dalsze umocnienie franka w relacji do złotego. Kluczowy opór przy tym scenariuszu wypada w okolicach szczytu z marca na 3,8569 zł.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) - wykres dzienny - 17 maja 2019
Kurs franka do złotego (CHF/PLN) – wykres dzienny – 17 maja 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here