Kurs euro do polskiego złotego EURPLNPomimo wyraźnych zawirowań na światowych parkietach na wczorajszej sesji, kurs euro do polskiego złotego pozostaje względnie stabilny. Aktualnie za jedno euro trzeba zapłacić 4,2820 PLN. Czego spodziewać się na dzisiejszej sesji?W porannym przeglądzie rynkowym wspominałem o kolejnych doniesieniach w sprawie wojny handlowej na linii USA-Chiny, tym razem wypowiedział się przedstawiciel do spraw handlu USA – Robert Lighthizer, nie miało to jednak przełożenia na kurs EUR/PLN. 

Waluta Kurs Nazwa
EUR 4,2820 euro

Kurs euro pozostaje stabilny w szerokim ujęciu

Spoglądając na wykres w szerokiej, kilkunastomiesięcznej perspektywie, kurs euro do polskiego złotego pozostaje w trendzie horyzontalnym. Kluczowe są dwie strefy. Opór stanowią okolice poziomu 4,3400 zł. Z kolei wsparciem jest strefa przy 4,2650 zł. Dopóki jedno z tych miejsc nie zostanie wybite, w dalszym ciągu kurs EUR/PLN może konsolidować. Ciekawiej wygląda sytuacja na niższym przedziale czasowym, gdzie broniony jest poziom 4,2750.

Kurs euro do złotego eurpln 7 maja 2019

Obrona wsparcia pretekstem do wzrostów na euro?

Spoglądając na wykres kursu euro w bliższym terminie, możemy zauważyć wyraźną obronę wsparcia przy 4,2750. Istnieje więc szansa na wygenerowanie ruchu wzrostowego. Pierwszym celem dla pozycji długich powinien być atak na linie poprowadzoną po ostatnich szczytach, a w przypadku jej wybicia, kurs EUR/PLN powinien ruszyć w kierunku 4,2980, gdzie znajdują się szczyty z końca kwietnia. Scenariuszem alternatywnym jest zanegowanie wsparcia przy 4,2750 i ruch w kierunku poziomu 4,2650 czyli wsparcia z interwału D1.

Notowania euro do złotego eurpln 7 maja 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here