Naga MarketsKurs euro po 4,25 zł na początku nowego tygodnia. Polski złoty stabilny na ForexPoczątek nowego tygodnia obrotu na rynku FX nie przynosi istotniejszych ruchów na złotym. Eurodolar stabilizuje się po piątkowym spadku pod 1,11 USD. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2555 PLN za euro, 3,8407 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,9931 PLN wobec funta szterlinga oraz 3,9075 PLN w relacji do szwajcarskiego franka. Rentowności krajowego długu wynoszą 2,082% w przypadku obligacji 10-letnich.

Pierwsze godziny obrotu na przedświątecznym rynku potwierdzają scenariusz ograniczenia obrotów. Główna para walutowa stabilizuje się pod 1,11 USD po piątkowym spadku z 1,1123 USD. Na rynku trwa wyczekiwanie na szczegóły umowy handlowej na linii USA-Chiny, gdyż Trump zapowiedział, iż dokument „phase one” zostanie podpisany „wkrótce”. Pekin zapowiedział obniżenie ceł na wieprzowinę oraz półprzewodniki z USA w przyszłym roku. Ponadto na rynku pojawiło się parę depesz dot. Korei Płn, sugerujących iż Kim Jong Un znów może obrać konfrontacyjny front z USA. Generalnie jednak na rynku nie dzieje się zbyt dużo, a nawet oczekiwania co do szczegółów umowy wydają się być przesunięte na początek 2020r. PLN wchodzi w okres ograniczonej aktywności, co sugeruje iż na koniec roku będziemy w okolicach 4,25 PLN za euro.

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane dot. produkcji budowlano-montażowej za listopad. Ponadto wysokość stopy bezrobocia za listopad oraz podaż pieniądza w ujęciu M3 (NBP). Na szerokim rynku brak jest istotniejszych publikacji – ewentualnie może bliżej przyjrzeć się popołudniowemu wskazaniu z USA dot. sprzedaży nowych domów.

Z rynkowego punktu widzenia najbliższe dni upłyną pod znakiem ograniczonej aktywności. 24-26 to w większości dnia bez handlu (24 sesje skrócone) co sugeruje, iż również 27/12 będzie jedynie techniczną sesją. Ciekawie prezentuje się 30/12 jako ostatnia sesja roku w PL podczas gdy USA będą jeszcze handlowały 31.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here