Kurs euro po 4,3955 zł, dolar kosztuje 3,7410 zł, ile zapłacimy za funta i franka po weekendzie?
Kursy walut z polskim złotym

Ubiegły tydzień zakończył się mieszanie w wykonaniu polskiego złotego. Nasza krajowa waluta umocniła się do funta i dolara, jednak w ujęciu do franka i euro mogliśmy obserwować konsolidację i niską zmienność. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty kończy tydzień mieszanie, główne pary z PLN w konsolidacji
  • Kurs EUR/PLN utrzymuje się w rejonach kluczowego wsparcia technicznego
  • Na kursie dolara wciąż obowiązuje trend spadkowy
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7143 zł 15.08.2020, godzina 09:30
Kurs euro EURPLN 4,3955 zł 15.08.2020, godzina 09:30
Kurs funta GBPPLN 4,8595 zł 15.08.2020, godzina 09:30
Kurs franka CHFPLN 4,0847 zł 15.08.2020, godzina 09:30

Kurs euro do złotego pozostaje na wysokości strefy wsparcia przy 4,40 zł

Kurs euro do złotego rozpoczął tydzień od wzrostów, jednak nie zdołał wyjść powyżej górnego ograniczenia strefy wsparcia przy 4,40 zł. W dalszej części tygodnia obserwowaliśmy już ruchy w jedną i drugą stronę, generalnie notowania utknęły w konsolidacji.

Patrząc na interwał tygodniowy, sytuacja nie jest jednoznaczna. Dopóki kurs utrzymuje się w rejonach 4,40 zł, możliwa jest dalsza konsolidacja. Dopiero w przypadku wyjścia górą, będzie można mówić o ruchu w kierunku 4,50 zł, z kolei w przypadku wybicia dołem, scenariusz korekcyjny zostanie zanegowany i mogą nas czekać głębsze spadki.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Kurs dolara USD/PLN kontynuuje przecenę

W minionym tygodniu złoty umocnił się do dolara amerykańskiego, tym samym kontynuowany jest sentyment, który obserwujemy od dłuższego czasu. Jest to już 8 z rzędu świeca W1, która kończy się czarnym korpusem.

Kurs USD/PLN wybił w ostatnim czasie dołem kluczową strefę wsparcia przy 3,79 zł i tak długo jak będzie się znajdował poniżej, scenariuszem bazowym są dalsze spadki. Wsparcie może z kolei dalej stanowić poziom 3,69 zł, gdzie już w na poprzedniej świecy W1 widać było reakcję kupujących, znajduje się tutaj mierzenie 61,8% Fibonacciego.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał W1

Kurs funta GBP/PLN pod kreską odbija

W ubiegłym tygodniu złoty poradził sobie dobrze w ujęciu z funtem brytyjskim. Kurs GBP/PLN próbował odrabiać straty, jednak ostatecznie świeca W1 zamknęła się spadkowo. Tydzień zakończył się w rejonach strefy wsparcia przy 4,85 zł.

Jeżeli sentyment spadkowy będzie się utrzymywał po weekendzie, i dojdzie do wybicia wspomnianego wsparcia, niewykluczony jest atak na linię poprowadzoną po ostatnich dołkach.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał W1

Kurs franka CHF/PLN w konsolidacji

Spoglądając na tygodniowy interwał czasowy, na kursie franka do złotego możemy obserwować wyraźne niezdecydowanie. Notowania cały tydzień utrzymywały się w wąskiej strefie wsparcia, kluczowym wsparciem pozostają okolice poziomu 4,0530 zł.

Zgodnie z klasycznymi założeniami AT, dopóki kurs będzie się utrzymywał powyżej strefy zaznaczonej kolorem zielonym, istnieje szansa na wzrosty. Niemniej w przypadku jej pokonania, może pojawić się większa podaż, będzie to bowiem oznaczało również wybicie dołem z kanału wzrostowego.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here