Naga MarketsKurs euro po 1,20 USD, a funta po 1,41 USD na koniec roku - prognozuje UOBAnalitycy UOB podzielili się swoim spojrzeniem na kurs euro, funta i dolara australijskiego w stosunku do greenbacka. Ich pogląd wskazuje na krótkoterminowe umocnienie dolara amerykańskiego. Jednakże, do końca 2021 roku, zarówno EUR, GBP jak i AUD mają się umocnić wobec USD.

  • Kurs euro wzrośnie do 1,20 USD na koniec obecnego roku, uważa UOB
  • Spadają szansę na osłabienie funta do 1,36 USD
  • Silny opór na AUD/USD wypada przy 0,7680

Kurs euro-dolar niedźwiedzio w najbliższych tygodniach

Strategowie walutowi z UOB oczekują, że w kolejnych tygodniach kurs euro może się osłabiać w stosunku do dolara. Euro pozostaje w “słabej fazie”, a dynamika spadków po przełamaniu poziomu 1,1740 otwierałaby drogę w kierunku 1,1700.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kolejnym celem dla spadków byłby okrągły poziom 1,1600. Alternatywnie, UOB sugeruje, że wybicie 1,1870 oraz 1,1900 wskazywałoby na zakończenie słabszej fazy.

Patrząc w dłuższej perspektywie, euro ma zyskiwać do dolara. Na koniec obecnego roku UOB oczekuje osiągnięcia poziomu 1,2000 na parze walutowej EUR/USD.

Mniejsza szanse na spadek kursu funta do 1,3600

Najnowsza analiza krótkoterminowa UOB odnośnie kursu funta wskazuje, że negatywna faza dla GBP pozostaje nienaruszona, o ile para walutowa GBP/USD nie wzrośnie ponad silny opór przy 1,3810.

– Chociaż naszym zdaniem nie ma żadnej zmiany, krótkoterminowy impet spadkowy nieco osłabł i wsparcie przy 1,3660 może nie pojawić się tak szybko, a szanse na wydłużenie się osłabienia GBP do 1,3600 zmalały. Patrząc w przyszłość, przełamanie „silnego oporu” przy 1,3810 wskazywałoby, że funt może przez pewien czas poruszać się bokiem – prognozuje UOB.

Tyle z perspektywy krótkoterminowej. W dłuższym terminie UOB prognozuje bowiem wzrost kursu funta. Na koniec obecnego roku para walutowa GBP/USD ma bowiem wzrosnąć do 1,41 USD.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Kurs dolara (AUD/USD) może kierować się do 0,7510

Analitycy UOB spodziewają się w ciągu 1-3 tygodni spadków kurs dolara australijskiego w stosunku do greenbacka. Faza spadkowa ma pozostać nienaruszona, dopóki AUD nie wzrośnie powyżej 0,7680, gdzie znajduje się silny poziom oporu.

– Chociaż na razie nie zmieniamy naszego poglądu, krótkoterminowe warunki wyprzedania mogą najpierw doprowadzić do kilku dni konsolidacji. Patrząc w przyszłość, przełamanie 0,7560 skierowałoby uwagę na poziom 0,7510 – uważa UOB.

Podobnie jak w przypadku pozostałych walut kwotowanych do dolara amerykańskiego, UOB spodziewa się wzrostów do końca roku. Prognozowany poziom dla AUD/USD na koniec 2021 r. wyznaczony został na 0,7900.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wartość złotego | kurs usd online | kurs akcji pgnig | kurs jsw | wartość pln | euro notowania |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here