Napisy EURUSD w tle wykresuKurs euro w stosunku do dolara amerykańskiego podczas wczesnych godzin handlowych środowej sesji konsoliduje się. Para EUR/USD oscyluje wokół ceny 1,11500 sugerując w dalszym ciągu brak jednoznacznego wyklarowania sytuacji. Nadal sentyment spadkowy tłamsi parę, co widoczne jest szczególnie po niższych interwałach czasowych, które nie są w stanie wygenerować mocniejszego podejścia. Oczekuje się jednak od wykresu EUR/USD na reakcję podejścia ku górze, przynajmniej na powrót pod strefę 1,12000 tak, aby ponownie móc rozgrywać podejścia. Spójrzmy w takim razie na wykres H4, aby ustalić dziś potencjalne scenariusze. 


Kurs euro w konsolidacji – para EUR/USD na wykresie H4

Para EUR/USD na wykresie H4 wyraźnie wskazuje, że istnieje dość spora szansa na dalsze podejścia ku górze. Mimo tłamszącego wykres sentymentu por-spadkowego nadal oczekuje się stosownej reakcji ze strony obozu byków, tak, aby wypełnić strukturę korekty ostatnich spadków. Co prawda poziomy te oznaczane na relatywnie wysokich interwałach czasowych co oznacza, że wygenerowanie jednoznacznego sygnału – oraz ruchu może jeszcze trochę potrwać. Niemniej jednak, oczekuje się z obecnych poziomów, które naniesione zostały na wykresie poniższym – reakcji na wzrost w pierwszym ruchu ponownie pod strefę 1,11670 USD – 1,11700 USD. Kurs euro w ostatnim czasie nie daje mocniejszych oznak pro-wzrostowych, jednak ta tendencja może w niedługim czasie ulec zmianie. Kurs dolara natomiast nadal nie jest silny, co oznacza, że zaraz po wzmocnieniu euro może dojść do oczekiwanego ruchu.

wykres Kurs euro EURUSD 22.05.2019
Kurs euro EURUSD 22.05.2019

Naturalną negacją scenariusza wzrostowego oraz oczekiwań w stosunku do pary będzie wybicie wsparcia – oznaczonego na powyższym wykresie w formie boxa. Wówczas będzie mowa o dalszych spadkach z celem dla pozycji krótkich przynajmniej na strefie ostatnich dołków.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here