Naga MarketsKurs euro po 1,0950 CHF do końca 2022 r. - prognozuje Wells FargoAnalitycy z Wells Fargo zwracają uwagę, że Szwajcarski Bank Narodowy (SNB) utrzymywał stabilną politykę pieniężną i nie wskazał na zmianę tej polityki na mniej akomodacyjną w najbliższej przyszłości. Jakie są zatem prognozy dla kursu franka (EUR/CHF)?

SNB nie zmienił swojej polityki pieniężnej

Z oświadczenia SNB odnośnie polityki pieniężnej nie dowiedzieliśmy się niczego nowego. Stopy procentowe w Szwajcarii utrzymane zostały na poziomie -0,75%. Decydenci podkreślili, że frank pozostaje wysoko wyceniany.Bankierzy podkreślili także, że w razie potrzeby będą interweniować na rynku walutowym, aby przeciwdziałać presji na wzrost CHF. Wzrost inflacji rósł w najszybszym tempie od ponad dwóch lat, ale z komunikatu wynika, iż nadal jest on niewielki.

— Przy wielu innych bankami centralnymi z grupy G10 zmierzających w kierunku mniej akomodacyjnej polityki (w różnym tempie), perspektywach wzrostu globalnych rentowności i ewentualnego ustąpienia obaw dotyczących COVID w 2022 r., powinno to przełożyć się na słabe wyniki szwajcarskiej waluty. Spodziewamy się, że z czasem frank osłabi się w stosunku do euro, a do końca 2022 r. celujemy w kurs EUR/CHF na poziomie 1,0950 CHF – prognozuje Wells Fargo.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Spojrzenie techniczne na EUR/CHF – Commerzbank i Credit Suisse

Analitycy Commerzbank zwracają uwagę na nieudany test poziomu 1,0941 CHF, który stawia notowania ponownie pod presją. Spodziewają się, że kurs EUR/CHF spadnie z powrotem do dołka z połowy października (1,0700/1,0689). Niżej znajdują się listopadowe minima przy 1,0629.

Z kolei zdaniem Credit Suisse notowania euro do franka mają szansę na wzrosty. Najbliższy kluczowy opór znajduje się przy 1,0976/90, a kolejny przy 1,1029 CHF. Istotne wsparcie na EUR/CHF stanowi natomiast poziom 1,0834.

Autor poleca również:

invest

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kuna chorwacka kurs | forint pln | polski zloty | akcje pkp cargo | kurs lewa prognozy 2021 | polenergia kurs akcji | ropa forum |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here