Naga Markets

Kurs euro patrzy w kierunku EBC. Szantaż Gazpromu stał się faktem. Świat walut Marka RogalskiegoSzantaż Gazpromu stał się faktem i chociaż Europejczycy zdążyli zgromadzić zapasy tego surowca, to jednak sytuacja pozostaje napięta w kontekście niepewności dotyczącej koniunktury gospodarczej w nadchodzących miesiącach. Analitycy ankietowani w indeksie Sentix pozostają tu pesymistami – wskaźnik nastrojów spadł we wrześniu do tegorocznego minimum przy -31,8 pkt.

Na euro panują minorowe nastroje

Wcześniej opublikowane zostały odczyty PMI dla usług w strefie euro – tu naruszona została w dół bariera 50 pkt. Czy w takiej sytuacji ECB dowiezie “jastrzębie” oczekiwania związane z posiedzeniem zaplanowanym na najbliższy czwartek? Pole do rozczarowania jest i to może być argument za pogłębieniem spadków euro po tym jak dzisiaj rano EURUSD naruszył wsparcie przy 0,99.Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Dzisiaj po południu zmienność nie będzie duża (brak inwestorów z USA). Na dziennym wykresie EURUSD można już wyrysować nowy kanał spadkowy. W przypadku próby podbicia euro, może on stanowić mocny opór (to rejon parytetu).

Pole do dalszej destabilizacji sytuacji na rynku surowców przez Rosjan zostało już mocno ograniczone, a tym samym rynki za chwilę przestaną na to zwracać uwagę. Niemniej w takim otoczeniu “jastrzębie” z ECB mogą nie zdobyć większości na posiedzeniu w najbliższy czwartek, 8 września.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: swig80 notowania | allegro akcje kupno | wirtualna polska kurs akcji | cena akcji enea | pknorlen akcje | newconnect akcje | kurs rubla wykres |

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here