Znaki par walutowychKurs euro w stosunku do kursu funta podczas środowych notowań słabnie. Para EUR/GBP oscyluje wokół ceny 0,85860 sugerując możliwość wykonania dalszych, głębszych spadków. W tym momencie ciężko szukać pozycji długich mimo, iż para zbliżyła się do wsparcia cenowego – ponieważ obecny impakt spadkowy nadal może się rozwinąć. Dopiero sytuacja, w której wybicie poziomu wsparcia oraz powrót wykresu powyżej niego będą wskazywać na możliwość realizacji zakładanego z porannej odprawy scenariusza. 


Podczas porannej odprawy traderzy przygotowani zostali na scenariusz spadkowy pary EUR/GBP – gdzie zakładany poziom docelowy dla pozycji krótkich obejmował strefę 0,85755. W tym momencie widać, iż para niewiele przed poziomem wyhamowała jednak nie jest to jeszcze moment, w którym para powinna wykonywać korektę ku górze. Nadal oczekuje się kolejnych impulsów do dołu – a dopiero wyjście wykresu powyżej wsparcia po jego ówczesnym wybiciu powinno sprawić, że wygenerowany zostanie impuls wzrostowy.

Kurs euro osłabia się – para EUR/GBP na wykresie H1 – dalsze spadki czy wybronienie wsparcia?

W tym momencie na parze euro w stosunku do funta szterlinga oczekuje się jeszcze jednego – jak zostało to już wspomniane powyżej – impulsu do dołu wybijającego wsparcie, po czym wyjście wykresu powyżej niego tak, aby w ten sposób wygenerować sygnał wzrostowy. Jeśli para faktycznie wykona zakładany tutaj scenariusz, wówczas poziomem docelowym dla pozycji długich będzie strefa widocznego na wykresie H1 oporu – 0,86345. Dojście ponowne do oporu będzie oznaczało, że spadki są istotnie przez parę bronione oraz, że w ciągu kolejnych sesji handlowych większe podejścia będą możliwe. W tym momencie zarówno kurs euro jak i kurs funta przechodzi ciężki okres ze względu na publikowane dane, co powoduje dużą niepewność na wykresie.

wykres EURGBP H1 13.03.2019
EURGBP H1 13.03.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here