Naga MarketsKurs euro EUR/USD osiągnie szczyt w okolicach Sylwestra? - Nordea Bank ostrzega Większość ekspertów zajmujących się rynkiem Forex opublikowała już swoje prognozy na 2021 rok. Konsensus wskazuje na wzrost rynku akcji i osłabienie dolara amerykańskiego. Co jednak, jeśli większość się myli, a kurs euro do dolara najlepszy czas ma już za sobą?

  • Rynek walutowy charakteryzuje obecnie niższy wolumen przed przerwą noworoczną
  • Sytuacja na Eurodolarze może być podobna do tej z 2018 roku
  • Katalizatory mogą napędzić odwrócenie na EUR/USD 

Zmiana trendu na EUR/USD w 2018 roku

Rynki walutowe cechuje dziś niski wolumen przed przerwą noworoczną w piątek. Ten tydzień jest tradycyjnie byczy, ponieważ danych makro jest mniej, a sezon świąteczny w pełnym rozkwicie, ale ruchy często odwracają w pierwszym tygodniu stycznia, gdy inwestorzy wracają i dostosowują swoje pozycje.

Te artykuły również Cię zainteresują
Para walutowa EUR/USD będzie kluczowa dla szerszego odwrócenia kursu dolara. Nie trzeba daleko patrzeć wstecz, aby zobaczyć moment, w którym trend odwrócił się, w podobnych warunkach.

W latach 2017-2018 odnotowano porównywalny wzrost na Eurodolarze, a wybicie pod koniec 2017 r. spowodowało, że wielu analityków oczekiwało hossy. Europejski Bank Centralny również próbował powstrzymać szybko zyskujące na wartości euro w 2017 r., co powtórzyło się w tym roku.

Ku zaskoczeniu wielu uczestników rynku, kurs EUR/USD odwrócił na początku lutego 2018 r. i rozpoczął znaczący trend spadkowy, który zniósł większość poprzedniego wzrostu do połowy 2018 r. Może to być dla traderów przestroga, przed tym co nieoczekiwane.

fpmarkets

Katalizatory odwrotu kursu euro do dolara według Nordea

– Względne warunki finansowe między strefą euro a Stanami Zjednoczonymi wskazują na znaczną możliwość osiągnięcia przez USA lepszych wyników niż w strefie euro w 2021 r. Jednak tak długo, jak długo odbicie globalnego wzrostu będzie postrzegane jako zsynchronizowane i szeroko zakrojone, uśmiech dolara mówi kup EUR za USD. Ta narracja może zostać przetestowana, jeśli luka między wzrostem w USA a resztą świata w drugiej połowie 2021 r. będzie zbyt duża. Wierzymy w ruch w kierunku 1,25-1,27, ale uważamy również, że warto rozważyć zaakceptowanie poziomu take-profit w okolicach 1,25-1,27 – uważa Nordea Bank.

Analitycy Nordea Bank zwracają uwagę, że ilekroć ma miejsce wystarczająco zaskakujące wydarzenie, możemy wywołać duże ruchy wbrew obecnemu konsensusowi i pozycjonowaniu. Chociaż czarne łabędzie są nieprzewidywalne, zawsze można znaleźć szare łabędzie. Dla przykładu, Bank podaje jak kurs EUR/USD zachowywał się po wyborach prezydenckich w 2000, 2004, 2008 i 2012 roku. Jeśli tym razem historia będzie podobna, para może osiągnąć szczyt zaskakująco wcześnie – w okolicach Sylwestra, ostrzega Nordea Bank.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here