Kurs euro podczas wtorkowej sesji handlowej rozpoczyna wzrosty względem dolara amerykańskiego. Para EUR/USD oscyluje w momencie aktualizacji analizy (z godziny 13:20) wokół ceny 1,1259 USD wybijając raz po raz ważniejsze poziomy oporowe. Wszystko to jest godne z ostatnimi analizami, które wskazywały na powrót pozytywnego sentymentu na parę. Tak szybkiego podejścia jednak ciężko było się spodziewać, kiedy para EUR/USD w ostatnich dniach znacznie zawężała swoje dzienne zasięgi. W tym momencie jednak widać już, że zmienność wróciła – a co za tym idzie, handel na parze będzie o wiele dostępniejszy. 


Kurs euro znacznie rośnie – para EUR/USD na wykresie H4

Podczas drugiej sesji czerwca, para EUR/USD, czyli kurs euro w stosunku do dolara amerykańskiego mocno rośnie. Już od kilku sesji handlowych spodziewane były wzrosty na parze, jednak ciężko było spodziewać się tak szybkiego podejścia oraz powrotu na rynek zmienności. Niemniej jednak, podczas ostatniej analizy omawiany był kontekst możliwego podejścia pary EUR/USD pod strefę 1,118000 USD, co zostało osiągnięte z nawiązką już podczas wczorajszej sesji handlowej.

InvestCuffs

W tym momencie zdaje się, że para dotarła do istotnego poziomu oporowego, a co za tym idzie oczekiwana jest reakcja jak na strefę oporu przystało – czyli zejście chociaż 30 – 40 procent ostatniego impulsu wzrostowego. Wygenerowany on został z bardzo niskich poziomów, dlatego zejście aktualnie w okolice strefy 1,12400 USD będzie dobrym miejscem do tego, aby próbować parę podkupować ponownie z celem tym razem ataku strefy 1,13200 USD. Na chwilę obecną wypełnienie takiego scenariusza wydaje się bardzo prawdopodobne, dlatego warto wyczekiwać w powyżej opisanych oraz oznaczonych na poniższym wykresie stref odpowiedniej reakcji pary. Zakres ruchu może wykonać się nawet w ciągu dwóch najbliższych sesji.

wykres Kurs euro EURUSD 04.06.2019
Kurs euro EURUSD 04.06.2019

Aktualizacja z godziny 13:20

Jak wspomniano we wstępie, od godzin porannych, kurs euro do dolara (EUR/USD) oddawał część zysków, przechylając szalę na niekorzyść notowań europejskiej waluty. Próba wybicia poziomu 1,1260 USD okazał się nieudana, w efekcie czego eurodolar cofał:

EUR/USD traci część zysków po godzinie 13:00

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here