Banknot o nominale 20 euro EURKurs euro podczas wczesnych godzin poniedziałkowego handlu w stosunku do amerykańskiego dolara delikatnie spada. Para EUR/USD popadła w konsolidację na strefie, jednak w dalszym ciągu oczekiwane są podejścia ku górze, gdzie można by mówić dopiero o dobrych miejscach do kontynuacji spadków pary. Inwestorzy oczekują, że rynek EUR/USD w niedługim czasie jeszcze podejście chociaż pod strefę 1,12600, która zapowiada się dobrze w kontekście handlu intraday. Spójrzmy na wykres H4. 


Sentyment na parze euro nieco przygasł – jednak nadal oczekiwane są wzrosty od pary EUR/USD. Kurs euro w ostatnim czasie zbudował ciekawą sekwencję, która może pozostać w dalszym ciągu utrzymana, jeśli tylko najważniejsze poziomy sekwencji nie zostaną naruszone. W tym momencie ciężko mówić o naruszaniu stref, dlatego warto spojrzeć na wykres H4, tak, aby ocenić najbardziej dogodne scenariusze dla potencjalnych wzrostów pary.

Kurs euro popada w konsolidację – para EUR/USD na wykresie H4

Z perspektywy interwału H4, dobrym miejscem zaczepiania się pod pozycje długie jest zarówno obecna cena jaki strefa nieco niższa – którą para w tym momencie powinna traktować jako układ wspierający dalsze wzrosty. Na poniższym wykresie została oznacza strefa – która widocznie powinna wyhamować dalsze spadki oraz sprawić, aby z jej okolic wygenerowany został impuls wzrostowy z celem poziomu 1,12600 lub w przypadku posiadania wobec pary nieco większego optymizmu – poziomu 1,12800. Jeśli faktycznie taki scenariusz zostanie wykonany, wówczas dopiero mowa będzie o możliwości dołączenia do trendu pary, który w tym momencie spoglądając na nieco szerszy kontekst – jest nadal pro spadkowy. Warto jednak w pierwszym rzucie próbować rozegrać pozycje długie zgodnie z panującą tendencją krótkoterminową.

wykres Kurs euro EURUSD 13 Maja 2019
Kurs euro EURUSD 13 Maja 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here