Naga MarketsRynkowe szachy - EurodolarKurs euro wzrost na przestrzeni ostatnich dni o niespełna 1,5 centa. Aprecjacja ta sprawiała, że notowania pary walutowej EUR/USD powróciły w okolice wcześniej pokonanego wsparcia (teraz oporu) w wysokości 1,1670 i mierzenia 38,2 proc. korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu spadkowego. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby więc zapoczątkować kolejny impuls spadkowy. Zdanie to podzielają także ekonomiści Morgan Stanley, którzy oczekują spadku notowań wspólnej waluty aż do 1,14 USD, co byłoby najniższym poziomem od lipca 2020 r.

Kurs euro spadnie do 1,14 USD

Morgan Stanley podtrzymuje swoje niedźwiedzie nastawienie do EUR/USD w najnowszej nocie analitycznej opublikowanej w środę.Amerykański bank zwraca uwagę na “przejściowe” uwzględnienie przez Europejski Bank Centralny (EBC) obaw inflacyjnych wywierających presję spadkową na nominalne i realne rentowności w strefie euro i ciążących na regionalnej walucie.

– W tym samym czasie dane ze strefy euro również rozminęły się z oczekiwaniami rynkowymi, co jest zgodne z prognozą naszych ekonomistów, że dynamika wzrostu w bloku będzie się zmniejszać w IV kwartale – napisał Morgan Stanley dodając, iż stoi to w kontraście z przyspieszeniem wzrostu w USA, którego oczekują ekonomiści, co również powinno wywierać presję spadkową na EUR/USD.

W związku z powyższym, ekonomiści Morgan Stanley oczekują spadku notowań euro do 1,14 USD.

EURUSD Daily

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs korony norweskiej sprzedaż | cena akcji lpp | kurs akcji wirtualna polska | kurs dolara prognozy 2021 | cena bitcoina wykres | wartość złotówki | kurs rubla złoty | cdprojekt gpw |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułFerro zarobiło ponad 62 mln zł i wypłaciło rekordową dywidendę. Analiza fundamentalna Konrada Książaka
Następny artykułKurs euro testował dzisiaj poziom 4,60 zł. Cena ropy naftowej kontynuuje wzrosty
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here