Naga MarketsKurs euro odporny na pandemię? Westpac widzi EUR/USD w przedziale 1,15-1,20Europa ponownie zmaga się z pandemią. Kolejne państwa są zmuszone do wprowadzania bardzo rygorystycznych obostrzeń, co silnie uderza w gospodarki. Mimo to, kurs euro utrzymuje swoją wartość, a analitycy spodziewają się, że pozostanie ona odporna na zawirowania geopolityczne.

  • EBC jest przygotowany na udzielenie dalszego wsparcia europejskiej gospodarce.
  • Analitycy zwracają uwagę, że inwestorzy mają duże zaufanie do euro.
  • Według eskpertów, euro może zyskać na rosnacej niepewności.

Nowy lockdown

Pandemia COVID-19 zaskoczyła wielu europejskich polityków, którzy spodziewali się, że druga fala nadejdzie dopiero z końcem października. Nowe i szybko wprowadzane restrykcje prawdopodobnie powstrzymają ożywienie gospodarcze w państwach strefy euro.

Chociaż członkowie EBC wskazywali w tym tygodniu, że na przyszłotygodniowym posiedzeniu EBC prawdopodobnie nie nastąpią żadne zmiany w ich polityce, to coraz bardziej niepokoi ich stale rosnąca liczba zachorowań na COVID-19, nie tylko w Hiszpanii i Francji, ale również we Włoszech, Niemczech i w całej strefie euro. – zauważają ekonomiści z Westpac.

Zobacz również: ML System z kolejnymi zamówieniami. Firma wchodzi na kanadyjski rynek

Decydenci Europejskiego Banku Centralnego są gotowi na dalsze luzowanie polityki monetarnej, a także na wprowadzenie dodatkowej stymulacji rynku. Wszystko to może wpłynąć na osłabienie euro, jednak najprawdopodobniej decyzje te zapadną dopiero w grudniu.

Kurs euro nadal silny. Prognoza dla pary walutowej EUR/USD od Westpac

Mimo że w ostatnim czasie spready rentowności obligacji znacznie wzrosły na korzyść dolara amerykańskiego, wpływ na EUR/USD był dotychczas ograniczony. Odporność euro nadal sygnalizuje, że inwestorzy mają większe zaufanie do euro w następstwie zdecydowanych działań mających na celu zaradzenie negatywnym skutkom kryzysu COVID-19 podjętych na początku tego roku. – podkreślają analitycy MUFG.

Kondycja euro w dużym stopniu zależy także od zachowania innych walut. Duże znaczenie w tym aspekcie będą miały wybory prezydenckie w USA, które mogą zdecydowanie osłabić dolara.

Euro może zyskać na globalnej gotowości do podejmowania ryzyka, ponieważ amerykański pakiet fiskalny wydaje się być bardziej możliwy, a postępy w rozmowach handlowych między UE a Zjednoczonym Królestwem są realniejsze. Prawdopodobnie jednak EUR/USD pozostanie w ostatnim przedziale 1,15-1,20. – oceniają eksperci Westpac

Wykres przedstawiający zmianę kursu EUR/USD w ciągu ostatnich 4 miesięcy, źródło: tradingview.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here