Kurs euro, dolara, funta oraz franka szwajcarskiegoSeria dynamicznych spadków notowań EURPLN została zastopowana w poniedziałek w okolicach strefy wsparcia, tuż pod poziomem 4,32 zł. Na początku nowego tygodnia kurs euro odbijał o 0,24% i we wtorek drugi dzień z rzędu nieudolnie testuje 4,33 zł. W momencie gdy eurozłoty znalazł się przy dolnym ograniczeniu trwającej od sierpnia konsolidacji (w ośmiogroszowym zakresie), analitycy zastanawiają się czy czynniki zewnętrzne kształtujące siłę PLN pozwolą na pokonanie kolejnej granicy blokującej silniejszą korektę wzrostową waluty.


Kurs euro ponownie w kierunku 4,40 zł, czy w stronę 4,25 zł?

Ostatni raz gdy notowania EURPLN dotykały poziomu 4,32 zł, bardzo dynamicznie odbijały w kierunku tegorocznych maksimów i ważnego oporu pod 4,40 zł. Gdyby jednak tym razem kurs euro utrzymywał się dłuższy czas przy wsparciu, zwiększałoby to szansę na niedźwiedzią szarżę i próbę jego wybicia. W takim przypadku para walutowa mogłaby otworzyć sobie drogę do poziomów z końcówki lipca, kiedy kurs euro chwilowo naruszał poziom 4,25 zł.

kurs euro EURPLN 08.10
Kurs euro testuje dolne ograniczenie konsolidacji. Odbije, czy spadnie niżej? EURPLN D1 Tradingview.com

Należy jednocześnie zauważyć, że poniedziałkowa sesja przyniosła odreagowanie na większości par z polskim złotym. Odbijał również dolar oraz frank szwajcarski, które w zeszłym tygodniu – podobnie jak euro – musiały uznać wyższość PLN umacniającego się między innymi w związku z wyrokiem TSUE.

Eurodolar nie daje żadnych wskazówek

Szukając odpowiedzi na pytanie co może robić EURPLN w kolejnych tygodniach warto spojrzeć między innymi na najważniejszy barometr siły euro, a mianowicie parę walutową z dolarem. EURUSD jednak kolejną sesję z rzędu jest mocno blokowany pod poziomem 1,10 USD, rysując serię długich górnych knotów. Sugeruje to akumulację zleceń sprzedażowych i w przypadku ewentualnego impulsu w kierunku 1,080 (lokalne minima) mogłoby przełożyć się również na deprecjację euro w stosunku do polskiego złotego.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here