Kurs euro odbija od 4,60 zł. EURPLN odbija od 11-letnich maksimówNotowania pary walutowej EURPLN wzrosły w 2020 roku już o 32 grosze i najprawdopodobniej ta tendencja się utrzyma przynajmniej do końca czerwca. Tymczasem w zeszłym tygodniu kurs wybił 11-letnie maksimum osiągając poziom 4,6350 zł. Od tamtej pory para oscyluje nieco poniżej, jednak w dalszym ciągu blisko tegorocznych szczytów. Czy czeka nas kolejna fala wzrostowa w najbliższym czasie? Za jedno euro w trakcie dzisiejszej sesji należy zapłacić około 4,5740 zł. Dokąd zmierzają notowania? Sprawdź jak kształtuje się kurs euro w czwartek, 2 kwietnia 2020 roku.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,5740 zł euro
  • Kurs euro odbija od oporu 4,60 zł na Forex
  • EURPLN znosi część impulsu z wczoraj

Kurs euro spada w czwartek. EURPLN odda część ostatnich zysków?

Kurs pary EURPLN odnotowuje dziś spadek o ponad 0,5 procent do godziny 13:15, co pozwoliło na powrót do poziomu 4,57. Dalsza deprecjacja może dotrzeć nawet w rejon poziomu 4,50, a jego przebicie mogłoby doprowadzić do utworzenia głębszej korekty spadkowej z celem na strefę 4,40 – 4,4140. Dopiero spadek poniżej jej mógłby wyhamować presję kupujących, co z kolei oznaczałoby powrót do konsolidacji. Z drugiej strony w dalszym ciągu dominuje trend wzrostowy, a trwałe pokonanie okrągłego poziomu 4,60, a w konsekwencji przebicie szczytu 4,6350 może wykreować kolejną falę wzrostową z celem na poziom 4,80 (szczyt z marca 2009 roku).

Kurs euro spada w czwartek. EURPLN odda część ostatnich zysków
Kurs euro spada w czwartek. EURPLN odda część ostatnich zysków? tradingview.com

Euro po 5 zł już w czerwcu?

W ocenie ekspertów z Rabobanku, kurs pary EURPLN wzrośnie do poziomu 4,80 – 5,00 do końca I poł. 2020 r. Rekordowo długi okres nieprzerwanej ekspansji gospodarczej Polski od czasu upadku komunizmu właśnie dobiega końca, a nadchodząca recesja oraz program QE wdrożony przez NBP silnie obciąży złotówkę w najbliższych miesiącach.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here