Naga MarketsKurs euro odbija, jednak ostrożnie przed EBC. Funt silnie korzysta ze słabości euroOdbicie EURUSD jest mniejsze, niż mogłoby być, jeżeli spojrzymy na inne pary walutowe. Nad euro wisi bagaż jutrzejszego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego, gdzie mogą pojawić się odniesienia do nazbyt silnej wspólnej waluty w ostatnich tygodniach. Ciekawy układ widać na dziennym oscylatorze RSI9. Jeżeli doszłoby do naruszenia widocznej linii trendu wzrostowego, to mogłoby to zapowiadać korektę EURUSD w stronę 1,1950-1,2000 w kolejnych dniach.

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

Wykres dzienny EURUSD

Kurs funta (GBP/USD) – mocne wybicie ponad poziom 1,34

Rynek zdaje się celować w to, że “gorąca linia” pomiędzy Londynem, a Brukselą doprowadzi ostatecznie do konsensusu w temacie umowy handlowej, zwłaszcza, że jutro rozpoczyna się szczyt UE. Te oczekiwania podbijają doniesienia, jakoby kilka krajów UE wyrażało swoje obawy, że szefowa KE może nadmiernie ugiąć się pod żądaniami Brytyjczyków. To oczywiście może prowadzić do sytuacji, że zobaczymy próby korygowania tego wstępnie zawartego porozumienia (jeżeli się pojawi), bo zwyczajowo będzie wymagało ratyfikacji przed pozostaje kraje Wspólnoty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny GBPUSD

Po poniedziałkowym załamaniu nie ma już śladu. Mocny powrót ponad poziom 1,34, to sygnał, że popyt będzie próbował w najbliższych dniach atakować ostatnie szczyty, czyli strefę 1,3481-1,3538.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here