Naga MarketsGłównym wydarzeniem ostatnich dniach na rynku było rozstrzygniecie kwestii sankcji na Iran. Choć Donald Trump chciałby by ceny paliw przestały rosnąć, administracja USA poinformowała, że wyjątki pozwalające ośmiu państwom na import irańskiego surowca nie zostaną przedłużone. Celem strategicznym jest ograniczenie eksportu Iranu do zera. W rezultacie kurs WTI doszedł w okolice 66 USD za baryłkę ustanawiając tym samym półroczne maksima. Poza tym:

  • EUR/USD odbił od dołka z 18 kwietnia (1,1225) do 1,1265 wczoraj. Dziś kurs osuwa się do 1,1250
  • USD/JPY próbuje utrzymać się w okolicy 112,00. Dzisiejsze cofnięcie do 111,65 zostało szybko wymazane. Umocnienie jena wynikało z wyników wyborów uzupełniających do parlamentu. Frakcja premiera Abe poniosła porażki w Okinawie i Osace. Podnosi to obawy, że w lipcowych wyborach trudno większość w Izbie Wyższej jest zagrożona i LDP może w ich efekcie nie być w stanie rządzić samodzielnie.
  • GBP/USD jest przy 1,2980, czyli tuż ponad kwietniowym minimum. Dziś wznawia pracę brytyjski parlament a znów liczne są głosy, że los premier May wisi na włosku.
  • Waluty surowcowe czekają natomiast na ważne rozstrzygnięcia dotyczące polityki monetarnej. W nocy zostanie opublikowana inflacja z Australii a AUD/USD osuwa się w kierunku 0,71. CAD nie korzysta w pełni na nowych szczytach na rynku ropy, gdyż rynek obawia się posiedzenia Banku Kanady, które może przynieść dalsze załagodzenie stanowiska. Z kolei NZD/USD spada do 0,6665 pod presją rosnącego przekonania, że RBNZ na posiedzeniu 7 maja zetnie stopy procentowe.
  • EUR/PLN w nowy rynkowy tydzień wchodzi z okolic 4,2850.
  • Kontrakt na DAX, który w ostatniej przedświątecznej sesji zbliżył się do 12300 pkt obecnie jest notowany przy 12226 pkt. Z kolei futures na S&P500 pozostaje blisko lokalnych szczytów i zarazem około 1 proc. poniżej szczytów wszechczasów.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here