Złotówka i dwa złoteNotowania polskiego złotego w trakcie środowej sesji musza uznać wyższość głównych konkurentów rynku walutowego. Odbija kurs euro, kurs dolara oraz kurs funta. Frank szwajcarski po teście najwyższych poziomów od miesiąca powraca natomiast poniżej pułapu 3,84 zł. Sprawdź kursy walut oraz dowiedz się ile kosztują euro, dolar, funt i frank.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2629 Euro
USDPLN 3,7510 dolar
GBPPLN 4,7651 funt
CHFPLN 3,8362 frank

Kurs euro odbija. EUR/PLN testuje najwyższe poziomy od tygodnia

Kurs euro do złotego zyskuje w środę już niemal 0,2% i powraca w okolice tygodniowych maksimów, wybijając jednocześnie opór na wysokości styczniowych dołków. Chociaż notowania zatrzymały się na wysokości lokalnych szczytów, to w trakcie środowego handlu EUR/PLN daje sygnał sugerujący potencjalną chęć korekty wzrostowej. Potwierdzeniem będzie wybicie 4,2658, a następnie okrągłego poziomu 4,27 zł, gdzie zatrzymywała się cena w kwietniu.

kurs euro EURPLN 26 czerwca 2019
Kurs euro do złotego na wykresie dziennyn

Dolar również w górę. Kurs USD/PLN odbija od 3,73 zł

Po teście najniższych poziomów lud końca stycznia, kurs dolara odbija od pułapów tuż poniżej 3,73 zł i zyskuje drugą sesję z rzędu. USD/PLN powraca nad dołki z marca na 3,74 zł i w środę testuje linię trendu spadkowego, rysowaną nieprzerwanie od listopada ubiegłego roku. Wspomniana linia w połączeniu z minimami z początku miesiąca stanowić będzie obecnie krótkoterminowy opór. Jego wybicie jest jednak niezbędne, aby ponownie przetestować dołki 3,77-3,78 z kwietnia i powrócić do zakresu cenowego z pierwszej części roku.

kurs dolara USDPLN 26 czerwca 2019
Kurs dolara do złotego na wykresie dziennyn

Kurs franka nieudolnie walczy z 3,84 zł. CHF/PLN chwilowo na miesięcznych szczytach

Chociaż kurs franka w godzinach popołudniowych traci do złotego (-0,1%), to w pierwszej części sesji testował poziom 3,85 zł, ostatni raz obserwowany na początku miesiąca. Rolę głównego oporu pełni jednak 3,84 zł, który skutecznie blokuje próby jakiejkolwiek aprecjacji od połowy maja. Potwierdzeniem tego jest obecnie środowa sesja, która jeżeli zamknie się w obecnej formie, może utworzyć silny sygnał sprzedażowy pod ważnym poziomem akumulacji podaży.

kurs franka CHFPLN 26 czerwca 2019
Kurs franka do złotego na wykresie dziennyn

Kurs funta nie potrafi odbić od minimów. GBP/PLN najniżej od stycznia

W momencie gdy wydawało się, że początek nowego tygodnia przyniesie chociaż delikatną korektę brytyjskiej waluty, to kurs funta do złotego ponownie zawiódł. W środę co prawda zyskuje 0,3%, jednak zanim do tego doszło pogłębiał półroczne minima schodząc do najniższych poziomów od stycznia. Presja podażowa w najbliższej przyszłości najprawdopodobniej nie zostanie pokonana i kurs funta może spodziewać się dalszych spadków.

kurs funta GBPPLN 26 czerwca 2019
Kurs funta do złotego na wykresie dziennyn

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here