Naga MarketsKurs euro odbija do złotego. Dolar, funt i frank również wyhamowały spadki z marcaWczorajsze komunikaty ze strony RPP nie były zaskoczeniem dla inwestorów. W rezultacie, podczas środowej sesji notowania polskiego złotego wyhamowały ścieżkę wzrostów i poruszały się przez większość dnia bez wyraźnego kierunku.


Kurs dolara wyhamowuje zniżki do złotego. Funt i frank idą w jego ślady

Indeks BOSSAPLN próbował co prawda wybić się ponad barierę 90 pkt., niemniej notowaniom tego agregatu nie udało się utrzymać powyżej tego poziomu na dłużej. Wczoraj, podobnie jak dzisiaj rano, notowania BOSSAPLN oscyluje w okolicach 89,70-89,80. Co prawda na razie nie widać odreagowania spadkowego, jednak wzrosty mają coraz mniejszą dynamikę.

Notowania BOSSAPLN - dane dzienne
Notowania BOSSAPLN – dane dzienne

Spośród kluczowych par walutowych z polskim złotym, na uwagę zasługuje wczorajsza kontynuacja zniżek na wykresie EUR/PLN. Złoty nie pokazuje już jednak siły wobec pozostałych istotnych globalnych walut – w przypadku kursów USD/PLN, GBP/PLN oraz CHF/PLN wczoraj doszło do wyhamowania zniżek i odbicia notowań w górę.

Dzisiejsza sesja, zwłaszcza przed południem, zapowiada się spokojnie – a przynajmniej tak sugeruje kalendarz danych makro, który w najbliższych godzinach jest prawie pusty. Dopiero po południu pojawi się szereg danych makro w Stanach Zjednoczonych. Nieustannie na pierwszy plan wysuwają się spekulacje na temat konsekwencji koronawirusa – one sprawiają, że zmienność notowań oraz niepewność dotycząca sytuacji na rynkach finansowych jest ostatnio podwyższona.

Notowania EUR/PLN - dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here